З вимкненням світла та тривогою: як у Черкасах склали національний мультипредметний тест

У Черкасах 3 червня складання національного мультипредметного тесту довелося кілька разів переривати через перебої з електропостачанням та повітряну тривогу.

Загалом тест складали 522 цьогорічних випускників шкіл Черкас, розповіла методистка лабораторії обласного центру зовнішнього незалежного оцінювання Тетяна Федоренко. Суспільне побувало на одному з пунктів та бачило, як відбулося тестування.

Випускниця Анастасія Раковчук на подвір’ї школи була з дев’ятої ранку. Розповіла, що після випускного планує вступати на навчання за кордоном, тому нині складає іспит, аби мати додаткові можливості.

"Я старанно готувалися всі 11 років, але прокинулась сьогодні о шостій ранку і не могла заснути. Тут зустрілася зі своїми колишніми однокласниками — і все стало добре. Була впевнена, що напишу на всі 200. Крім того, розуміла, що може бути таке, що відключать світло і треба буде висидіти ще дві години, дочекатися поки ввімкнуть світло", — розповіла Анастасія.

Її однокласник Олександр Мартинець до тесту готувався три місяці:

"Проходив тести, вчив усі таблиці, все що тільки можна, тому був спокійним. Я більше хвилювався, коли ходив до лікарні, ніж сьогодні. Я математику добре знав, а українську мову й історію підтягував. Ми ж дізнались, що будемо складати чотири предмети лише в кінці зими. Мали спочатку три складати, а тепер чотири".

Декого з учасників прийшли підтримати батьки. Наприклад, Марина Сукач зустрічала після завершення іспиту свою доньку:

"Вони всі дуже хвилюються і я приїхала її підтримати. Сподівалися, що не буде тривог і вимкнень світла".

Учасники зайшли до приміщення навчального закладу о пів на десяту. Перед початком інструктори екзаменаційного центру перевірили документи, розповіла одна з них Наталія Веретільник:

"Допуск дітей у пункт тестування здійснюється за паспортами та за сертифікатом учасника НМТ. Перевіряється номер сертифіката та паспортні дані учасника, а після цього оголошується місце, на яке дитина проходить в аудиторію. Під час входу всі особисті речі, навушники, смартгодинники, смартфони — учень залишає у спеціально відведеному місці".

Випускники покинули аудиторії після завершення чотирьох предметних блоків.

Випускник Петро Телестаков результатом не задоволений:

"Очікував краще, але були перебої зі світлом, тому не встиг дописати українську мову, сумно звісно, але що ж робити?"

Його подруга Таміла Мелконян користуватись своїми балами цього року не збирається:

"Я цьогоріч я не планую вступати. Насправді все не так складно, якщо готуватись, то можна якось. Враховуючи, що я не готувалась зовсім, то я в шоці, що склала".

Під час відключень світла та повітряних тривог тест зупиняли, фіксували час та компенсували його випускникам, пояснила методистка лабораторії обласного центру зовнішнього незалежного оцінювання Тетяни Федоренко.

"На жаль, ми всі знаємо, в який час живемо, тому були випадки вимкнення електроенергії. При цьому всі служби, залучені до організації і проведення національного мультипредметного тесту в області, працювали. Коли оголошували повітряну тривогу, всі учасники разом із педагогами спускалися в укриття, а після завершення повітряної тривоги поверталися і працювали далі".

Нагадаємо, основна сесія національного мультипредметного тесту в області розпочалась 18 травня та триватиме до 25 червня. Додаткова ж сесія розпочнеться 11 липня. У 2024 на Черкащині на національний мультипредметний тест зареєструвалися 9 614 людей. Це на 618 більше, ніж у 2023 році.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube