У Чигирині, що на Черкащині, волонтери громадської організації "Родина" третій рік ліплять вареники, готують випічку та м'ясні страви. Також на фронт передають автомобілі.
Звідки беруть сили та з яким настроєм це роблять, розповів Суспільному керівник організації Сергій Сергієнко.
За словами волонтерки Світлани Бабій, понад вісімсот днів повномасштабної війни вони разом готують смаколики та передають військовим:
"Є така приказка: з яким настроєм ти тісто приготуєш, таке воно і буде".
Тому тісто підходить завжди, страв стає більше, як і любові до тих, для кого готують, додала пані Світлана:
"Робимо вареники хлопцям нашим на фронт. Робимо таке, щоб вони могли не готувати, а одразу їх з’їсти: морожені продукти, чи сушені".
Волонтерка Анна Шинкаренко переселенка з Покровська Донецької області, розповіла, що робота разом об'єднує їх:
"Тут познайомилась з Юлею. Виявилося, що ми з одного міста і потім виявилося, що мій чоловік працював з нею на одному підприємстві".
Жінки, хоч і з одного міста, познайомитися тут, в Чигирині, їх змусила війна. Поки Аня вареники ліпить, Юля готує їх на пару.
"Дуже з любов’ю, хлопці хвалять. Вареники дуже смачні. Хочеться хлопцям щось помогти, щось від себе зробити".
Піддобрені маслом вареники заморозять, аж тоді повезуть на фронт. Не забудуть і про овочеве рагу, додала волонтерка Анжела Пєтєліна.
"Тут ми використовуємо для приготування курячу тушкованку. Додаємо картоплю. Зараз використовуємо горошок консервований, моркву і заливка. Тоді відкривають і споживають готову страву".
Перевага їхньої продукції в тому, що не потрібно готувати, розповіла волонтерка Альона Касьяненко:
"Зручно, що його не треба готовити. Дуже калорійно, можна брати з собою і дуже смачно".
Роблять це, заради військових, пояснила Тетяна Горопацька:
"Передати домашній настрій. Щоб вони відчували, що їх поважають, люблять, щоб їм там легше було".
Для війська, для міста, для людей в складних життєвих обставинах, без гасел з дня на день працюють, розповів голова громадської організації "Родина" та пастор церкви Сергій Сергієнко. Скільки вже приготували не рахують.
"За один раз, я знаю точно, ми передавали близько чотири-п'ять тисяч вареників. Хлопці в пазуху кидають, йдуть на позицію. Поки дійшли, уже можна їх споживати".
Зупиняти волонтерство не планують:
"Нехай самі справи покажуть, наскільки ми любимо країну, любимо людей. Якщо ти хоч трохи людина, то ти розумієш, що зараз такий час, коли ти маєш робити щось спільне".
Громадська організація стала осередком волонтерської допомоги в Чигирині, розповіла керівниця відділу соціального захисту Чигиринської міськради Світлана Піднебесна.
"Ми в дуеті намагаємося охопити всіх. Тоді як на сьогодні потрібна допомога на передову, «Велика родина» стає осередком, яка на постійній основі відправляє вантажі на передову, відправляє харчі".
А от щоб такі пригощання військовим були не тільки смачними, а й корисними дала кілька порад, як правильно зберігати страви в дорозі завідувачка відділу епідеміологічного нагляду обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк:
"Всі продукти мають перевозитися в ізотермічному транспорті при дотриманні належних умов зберігання. Це стосується як заморожених продуктів, так і швидкопсувних продуктів. Тара має бути чиста, герметично упакована. Перед тим, як використовувати в їжу ці продукти, обов’язкова термічна обробка".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині