На Черкащині запрацював інклюзивний табір для дітей різних категорій

В Умані розпочав роботу комунальний інклюзивний табір санаторного типу "Мрія". Він розташований на базі центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Протягом літа планують провести три зміни по 25 дітей, розповіла Суспільному начальниця управління соцзахисту Уманської міської ради Галина Кучер.

Останні чотири роки 15-річна Марина Мартинюк відвідує центр реабілітації. Під час літнього періоду ходить до табору:

"Ми розважаємося та гарно проводимо час. Також створюємо різні вироби", — поділилася Марина.

За розпорядком дня, вранці у дітей розваги та відпочинок, розповіла директорка закладу Вікторія Базилевська. Все дозвілля продумане під потреби вихованців. У викладача Володимира Ткаченка майже 20 років досвіду роботи із дітьми з інвалідністю.

Вихованці грають в настільний теніс. Суспільне Черкаси

"Легко нікому нічого не дається. Настільний теніс — це технічний вид спорту, у якому треба думати й навички мати. Але все в порівнянні, наприклад, вихованець прийшов три роки тому без досвіду, а нині призер", — поділився пан Володимир.

Після обіду у вихованців оздоровчі та лікувальні процедури. У кожного індивідуальне призначення, розповіла медсестра з фізіотерапевтичних процедур Вікторія Ткаченко:

"Ми зважаємо на безпечність вправ, бо деяким дітям протипоказано займатися на певних тренажерах. А іншим потрібні вправи для укріплення м’язової системи".

Вихованка на тренажері. Суспільне Черкаси

Зі слів директорки Вікторії Базилевської, на випадок повітряної тривоги в закладі є спеціально облаштоване під потреби дітей сховище.

"У таборі облаштоване укриття, яке має пандус. Тобто є приміщення, яке обладнане для дітей з медичною кімнатою, туалетом, запасом води та їжі, а також вентиляцією", — розповіла директорка.

В укритті. Суспільне Черкаси

У таборі оздоровлюють за зміну 25 дітей:

"У нашому таборі можуть перебувати діти різних категорій. Наприклад, у червні ми беремо діток з інвалідністю. А в липні й серпні будуть діти інших категорій".

Діти, які мають пільгові категорії, за словами начальниці міського управління соцзахисту Галини Кучер, путівки отримують безоплатно. Для решти потрібно оплатити за харчування, яке в таборі триразове.

"Для інших дітей плата складає 4245 грн. Це від 115 до 144 грн у день, залежно від вікової категорії", — розповіла Галина Кучер.

Табірна зміна, за словами директорки закладу, триває 21 день з 8 ранку до 5 вечора.

Плакат з фотографіями. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині