Оздоровлення, мовні курси і патріотичні табори — що пропонують влітку черкаським учням

На Черкащині влітку 2024 року планують оздоровити 23 тисячі 464 дітей. Серед них близько 14,5 тисяч — категорійні.

Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай.

За словами посадовця, більшості дітей, яких оздоровлюватимуть, — від семи до 18 років.

"Безоплатно можуть оздоровитися діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних родин, діти загиблих воїнів, діти з інвалідністю, обдаровані діти — переможці олімпіад та конкурсів, а також діти, які перебувають на диспансерному обліку", — додав він.

Попередньо запланували роботу 129 закладів із денним перебуванням. Окрім цього, залучать пришкільні табори відпочинку — цьогоріч їх буде 128. Також діятиме один соціально-реабілітаційний табір санаторного типу "Мрія".

"Для дітей буде доступний стандартний комплекс відпочинкових послуг — дозвілля, харчування фізкультурно-спортивні, культурно-освітні та розвиткові заходи, а також психологічна підтримка", — пояснив Олександр Шамрай.

Загалом до такого відпочинку планують залучити близько 13, 5 тисячі дітей. Найбільше — з Уманської, Жашківської та Чорнобаївської громад.

Крім цього, на базі 104 шкіл та закладів позашкільної освіти функціонуватимуть 87 мовних таборів, 55 — патріотичних, а також 42 наукові школи та сім інших тематичних об'єднань.

"У таких об'єднаннях діти перебуватимуть протягом трьох-чотирьох годин на день, змістовне дозвілля їм забезпечать, але харчування не буде", — пояснив Олександр Шамрай.

Також, з його слів, на базі таборів відпочинку або поряд із ними будуть укриття на випадок повітряних тривог.

Дітей-переселенців теж залучать до відпочинку, додав посадовець:

"Фінансування у цьому випадку мають забезпечити органи місцевого самоврядування. Також можливе залучення доброчинних та донорських організацій".

Сироти та дітям, позбавленим батьківського піклування і перебувають на повному державному утриманні, організують оздоровлення в Україні та за кордоном. На базі 12 закладів із цілодобовим перебуванням дітей функціонуватимуть пришкільні табори. Також частину дітей оздоровлять у "Артеках".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині