Скеледром та відпочинкова зона: на Черкащині "Поклик Яру" готується приймати нових вихованців

Ексклюзивно

Учасники громадської організації "Поклик Яру", що на Чигиринщині, готуються до нового таборового сезону. Будують скеледром, облаштовують нову територію та майструють зони відпочинку.

Цьогоріч планують зустріти ще більше молоді з усієї країни, розповів її координатор Ілля Мар’ян.

Серед пагорбів Холодного Яру, крон дубів та грабів на території табору громадської організації "Поклик Яру" робота в розпалі, розповів координатор Ілля Мар’ян. З його слів, готуються до зустрічі з молоддю.

"Кілька років тому наша організація навіть мріяти не могла, що буде дві території, що ми будемо розширюватися, про те що Холодний Яр стане вишкільним центром в самому центрі України".

Чотири роки на цій землі проводили вишколи, вчили історії та правил домедичної допомоги, додав Ілля. Все починали з нуля. Втілювали мрії. Одна з яких — дубова вежа, вже височіє на пагорбі".

"Ще Історик — перший координатор організації «Поклик Яру» мріяв, аби на території табору був скеледром. Це дуже класна штука, аби прокачувати як фізично, так і морально. Це дуже класна штука. Багато хто боїться таке, та і я сам боюся".

Втім, бажання збулося не одне, розповів координатор. Цьогоріч територія "Поклику Яру" розширилася. Побільшало й учасників організації, яких тут звуть на псевдо, каже Михайло Студенніков, він же "Перв".

"Зараз серед нас «Дощ», «Трембіта», «Волинь» і десь там на фоні «Грань» бігає", — пояснив Перв.

Колись, додав хлопець, він і сам був вихованцем табору. Все змінила зустріч з першим координатором та співзасновником "Поклику яру" Істориком — Павлом Наконечним, який загинув 2022 року під час повномасштабного вторгнення.

"Він був моїм вчителем в Києві і він запалив в моєму серці та серці «Трембіти» — це мій однокласний, оцей вогонь", — розповів Михайло.

Тепер цей вогонь запалюватиме разом з командою. Та спершу треба потрудитися, аби привести територію до ладу. Роботи вистачить усім, додав Ілля Мар’ян:

"Всю весну ми вклали в те, аби зробити тут територію, яка зможе приймати нових вихованців. Буде душ, навіс, засадили все газоном".

За літо проведуть п'ять таборових змін для дітей від 10 до 17 років, додав Ілля:

"На ту територію, яка вже була, будуть заходити нові вихованці, а на цій території – вихованці, які до нас вже їздили".

І продовжуватимуть впродовж літа виховувати відповідальну молодь в Холодному Яру, додала виховниця табору Ірина Жирна:

"Мною керує думка про те, що я роблю вклад у власне майбутнє. Бо я хочу жити в Україні. Ми спрямовані саме на молодь. Бо в них ще немає життєвого досвіду і вони можуть поглинати ці знання, і, аналізуючи, далі продовжуючи їх нести".

Такі табори поєднують дві мети: патріотичне виховання та відпочинок, вважає начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної військової адміністрації Іван Солодкий. Кількість таборів у зв’язку з воєнним станом не розголошують.

"Діти відвідують історичні місця, там таборуються, отримують уміння виживати. А Холодноярщина — там є що вивчати. І брати Чучупаки, і національно-визвольна війна була".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини