Немає охочих працювати: в черкаських дитсадках не вистачає кухарів

У Черкасах налічують 53 дошкільні навчальні заклади. У кожному передбачено два працівники-кухарі, та охочих працювати немає через мінімальну заробітну плату.

22 вакансії кухарів нині є в дитсадках обласного центру, розповіла Суспільному заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Тетяна Руденко працює кухаркою в дитсадку у неї власний робочий графік. Розповіла, що після сніданку одразу починає готувати обід:

"Сьогодні на обід у нас булгур з овочами і супчик з макаронами. Курячий шніцель із м’яса, запікається в духовці. Діти дуже таке люблять".

Кухарка готує обід для дошкільнят. Фото: Суспільне Черкаси

Кухарка зауважила, що меню різноманітне, кожного дня нове:

"Буває так, що зранку каша, омлет, а буває, що рибні вироби. Тобто рибна фрикаделька або м’ясна фрикаделька. На це зазвичай йде більше часу і тому треба встигнути".

Аби дітлахи вчасно отримали страви, пані Тетяна о пʼятій ранку виходить з будинку, щоб доїхати з іншого району до центру.

"Дуже сильно важко. Заробітна платня у нас, на жаль, мінімальна як для такого навантаження. Ми дійсно працюємо тяжко", – зізналася пані Тетяна.

Та попри труднощі, для кухарки обовʼязки головні: якісно приготувати їжу, вчасно її видати, щоб не порушити режим.

Час обіду в дошкільному закладі. Фото: Суспільне Черкаси

За словами завідувачки дошкільного закладу Ірини Линник, у цьому садочку навчається 138 дітей. Щодня одна кухарка готує два прийоми їжі для такої кількості дітлахів.

"О шостій годині кухар сам на кухні. Йому потрібно чітко дотримуючись меню, графіку, режиму приготувати певні страви, які заплановані на цей день. Це дійсно складна робота, яка потребує гідної заробітної плати", – розповіла завідувачка.

Як повідомила заступниця міського голови Анастасія Чубіна, кухарі в дошкільних навчальних закладах Черкас нині отримують мінімальну заробітну плату:

"У дошкільних навчальних закладах міста є проблема із кухарями і з відповідними кадрами. Головна проблема – це звичайно важкість роботи, невідповідність заробітної плати і тих вимог, які ставляться перед кухарями наших садочків".

Посадовиця додала, що рішення про фінансову підтримку кухарів дошкільних навчальних закладів підтримали 7 березня, на останньому засіданні черкаського виконавчого комітету. Разом із запропонованою надбавкою їхня зарплата становитиме 10 тисяч гривень на місяць. За умови, якщо цю ініціативу підтримають депутати міськради.

Надсилайте новини з життя Черкащини

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube