Перейти до основного змісту

Гегсет обговорював удари по Ємену у чаті з дружиною, братом та друзями

ЗМІ
Міністр оборони США Піт Гегсет розмовляє з журналістами у Пентагоні, Вашингтон, округ Колумбія, 16 квітня 2025 року. Getty Images/Oliver Contreras/AFP

Міністр оборони США Піт Гегсет поділився детальною інформацією про майбутні удари в Ємені 15 березня в приватному груповому чаті Signal, у якому зокрема були його дружина, брат і особистий адвокат. У Пентагоні заперечили інформацію медіа.

Про це повідомляють CNN та The New York Times з посиланням на джерела.

Чат створили під час процесу затвердження Гегсета на посаду очільника Пентагону. Він був названий Defense Team Huddle. До нього увійшли його дружина і близько дюжини інших людей з його особистого і професійного оточення. Після призначення він продовжував його використовувати. Гегсет використовував свій особистий телефон, а не урядовий, щоб отримати доступ до чату Signal.

За словами джерел, інформація, якою Гегсет поділився в чаті Signal, включала розклад польотів F/A-18 Hornets, спрямованих проти хуситів у Ємені. Це ті самі плани атаки, якими він того ж дня поділився в окремому чаті Signal, до якого помилково включили редактора The Atlantic.

Дружина Гегсета, Дженніфер, колишня продюсерка Fox News, не є співробітником Мін оборони, але вона подорожувала з ним за кордон і викликала критику за те, що супроводжувала свого чоловіка на делікатних зустрічах з іноземними лідерами.

Зазначається, що брат Гегсета Філ і його адвокат Тім Парлаторе працюють у Пентагоні, але незрозуміло, чому їм потрібно знати про майбутні військові удари, спрямовані проти хуситів у Ємені.

У чаті також брали участь два старші радники Гегсета — Ден Колдвелл і Дарін Сельнік, яких минулого тижня звинуватили у витоку несанкціонованої інформації та звільнили.

Після того як The Atlantic розкрив, що Гегсет використовував групу Signal Волтца для передачі подробиць про удари в міру їхнього нанесення, адміністрація Трампа заявила, що він не ділився "військовими планами" або будь-якою секретною інформацією.

Хоча чат Signal, створений Волцем для високопосадовців, зазнав критики за обмін подробицями військової операції в зашифрованому, але несекретному застосунку, учасники, за винятком Голдберга з The Atlantic, були високопосадовцями з урядовців, які мали підстави відстежувати перебіг атаки.

Новини про другий чат з’явилися на тлі звільнень у Пентагоні: Колдуелла, Сельніка, Керролла і зміни керівника апарату Джо Каспера.

Подібні чати також стали предметом розслідування — зокрема, один із них був випадково розкритий через радника з нацбезпеки Майка Волца.

Розслідування щодо витоків даних веде виконувач обов'язків генерального інспектора Міноборони. Чи всі учасники чату мали допуск до секретної інформації — невідомо. Представник Пентагону заявив, що "в жодному чаті Signal не було секретної інформації".

У Пентагоні заперечили інформацію медіа про те, що міністр оборони Піт Гегсет США в приватному груповому чаті Signal, у якому були його дружина, брат і особистий адвокат, обговорював деталі ударів по хуситах.

Що відомо про секретний чат в Signal чиновників адміністрації Трампа

11 березня головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг отримав запит на підключення в чат в Signal від радника з нацбезпеки США Майкла Волца. Після підтвердження запиту, журналіст опинився в чаті “Houthi PC small group" (група високопосадовців з нацбезпеки США — ред.). Там представники адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

15 березня, в день атаки Ємену, міністр оборони США Гегсет надіслав повідомлення з оперативними деталями майбутніх ударів, включаючи інформацію про цілі, зброю, яку розгорнуть США і послідовність атак. Це переконало журналіста, що чат справжній.

Юристи повідомили виданню The Atlantic, що дії Волца можуть порушувати американське законодавство щодо обробки інформації, пов'язаної з національною обороною.

Конгресмени Демократичної партії США закликали провести слухання після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до чату високопосадовців США, де обговорювали удари по Ємену.

Президент США Дональд Трамп визнав, що журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга долучили до секретного чату в Signal. Він також заявив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та не звільнятиме його.

Неурядова організація American Oversight напередодні подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні у чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.

Відповідачами у позові вказані: голова Пентагону Піт Гегсет, директорка нацрозвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, очільник Мінфіну Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління з архівів і документації.

25 березня Волц взяв на себе повну відповідальність за скандал, де головного редактора американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберга випадково додали у чат в Signal, де американські високопосадовці обговорювали атаки по Ємену.

Топ дня
Вибір редакції