Перейти до основного змісту

У Пентагоні заперечили інформацію медіа, що Гегсет обговорював удари по Ємену у чаті Signal з дружиною та братом

Міністр оборони США Піт Гегсет і його дружина Дженніфер прибувають до Сенату США у Вашингтоні, округ Колумбія, 8 січня 2025 року. Getty Images/Kevin Dietsch

У Пентагоні заперечили інформацію медіа про те, що міністр оборони Піт Гегсет США в приватному груповому чаті Signal, у якому були його дружина, брат і особистий адвокат, обговорював деталі ударів по хуситах.

Про це у соцмережі X написав речник Пентагону Шон Парнелл.

Він відкинув звинувачення в бік Гегсета, заявивши, що медіа "з ентузіазмом беруть скарги незадоволених колишніх співробітників як єдине джерело для своєї статті".

У такий спосіб Парнелл звинуватив нещодавно звільнених посадовців американського Міноборони в планах "зашкодити міністру оборони та порядку денному президента".

"Жодної секретної інформації в чатах Signal не було — хай як вони намагаються це подати. А правда в тому, що Офіс міністра оборони стає лише сильнішим і ефективнішим у реалізації програми президента Трампа", — додав речник Пентагону.

Раніше CNN та The New York Times з посиланням на джерела повідомили, що Гегесет поділився детальною інформацією про майбутні удари по Ємену 15 березня в приватному груповому чаті Signal, у якому, зокрема, були його дружина, брат і особистий адвокат.

За словами співрозмовників журналістів, інформація, якою Гегсет поділився в чаті Signal, включала розклад польотів F/A-18 Hornets, спрямованих проти хуситів у Ємені. Це ті самі плани атаки, якими він того ж дня поділився в окремому чаті Signal, до якого помилково включили редактора The Atlantic.

Також Politico, посилаючись на неназваного високопосадовця Білого дому, писало, що Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал із витоком даних у месенджері Signal. А ще кілька людей з команди глави американського оборонного відомства відправили у відпустку.

Що відомо про секретний чат в Signal чиновників адміністрації Трампа

11 березня головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг отримав запит на підключення в чат в Signal від радника з нацбезпеки США Майкла Волца. Після підтвердження запиту, журналіст опинився в чаті “Houthi PC small group" (група високопосадовців з нацбезпеки США — ред.). Там представники адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

15 березня, в день атаки Ємену, міністр оборони США Гегсет надіслав повідомлення з оперативними деталями майбутніх ударів, включаючи інформацію про цілі, зброю, яку розгорнуть США і послідовність атак. Це переконало журналіста, що чат справжній.

Юристи повідомили виданню The Atlantic, що дії Волца можуть порушувати американське законодавство щодо обробки інформації, пов'язаної з національною обороною.

Конгресмени Демократичної партії США закликали провести слухання після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до чату високопосадовців США, де обговорювали удари по Ємену.

Президент США Дональд Трамп визнав, що журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга долучили до секретного чату в Signal. Він також заявив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та не звільнятиме його.

Неурядова організація American Oversight напередодні подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні у чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.

Відповідачами у позові вказані: голова Пентагону Піт Гегсет, директорка нацрозвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, очільник Мінфіну Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління з архівів і документації.

25 березня Волц взяв на себе повну відповідальність за скандал, де головного редактора американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберга випадково додали у чат в Signal, де американські високопосадовці обговорювали атаки по Ємену.

Топ дня
Вибір редакції