Перейти до основного змісту

Від початку Курської операції ЗСУ РФ втратила понад 55 тисяч солдатів — Сирський

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у Сумській області. Головнокомандувач ЗС України / Facebook

За сім з половиною місяців від початку Курської операції Сил оборони загальні втрати російського війська становлять понад 55 тисяч осіб.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

Він зазначив, що працював у Сумській області у зв’язку зі збільшенням інтенсивності дій військ РФ та намаганням росіян перевести бойові дії на територію Сумщини. 

"Тут, в операційній зоні угруповання військ "Курськ", наші воїни й надалі проводять оборонну операцію, щоб не допустити прориву противника вглиб території України. З тією ж метою українські війська здійснюють результативні контратакувальні та штурмові дії", — зазначив Головком.

За словами Сирського, він "детально вивчив усі проблемні питання", які стосуються організації забезпечення бойових дій, а також прийняв рішення про поповнення боєприпасів, дронів та переміщення резервів.

Він також зазначив, що за 7,5 місяців від початку Курської операції загальні втрати РФ становлять понад 55 тисяч військових.

"Із них безповоротні – більш ніж 22,2 тисячі, санітарні – більш ніж 31,8 тисячі загарбників, полонені – понад 940 осіб", — сказав Сирський.

Ситуація у Курській області

Наступ у Курській області з боку росіян почався у ніч на 7 березня. Вони зосередили зусилля на вогневому контролі дороги Суми-Юнаківка-Суджа. В ОТУ "Курськ" тоді підтвердили масштабні штурмові дії на напрямках із Коренєво на Суджу, а також на напрямках Новоіванівка, Мала Локня та південніше Суджі.

12 березня президент Володимир Зеленський повідомляв, що росіяни зараз намагаються максимально тиснути на українські війська. За його словами, українське командування має зберегти життя військових Сил оборони України.

13 березня Міноборони РФ офіційно оголосило про звільнення кількох населених пунктів у Курській області, зокрема Суджі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що 13 березня говорив телефоном з очільником Кремля Володимиром Путіним. Зокрема, за його словами, він просив російського лідера "зберегти життя" українським солдатам у Курській області, які нібито повністю оточені російськими військами і перебувають у "дуже поганому і вразливому становищі".

Водночас речниця Білого дому Керолайн Левітт, як повідомляє The Guardian, заявила що з Путіним розмовляв не Трамп, а його спецпредставник з питань Близького Сходу Стів Віткофф, який зустрічався із лідером РФ під час візиту до Москви 13 березня.

14 березня у Генштабі ЗСУ заперечили інформацію про нібито "оточення" українських підрозділів в Курській області та заявили, що бойові дії продовжуються.

15 березня на брифінгу Зеленський повідомив, що оточення українських військових на території Курської області немає, натомість російська сторона хоче оточити українських військових в тому ж напрямку, але на території України.

18 березня Зеленський вчергове заперечив оточення українського угрупування у Курській області, про яке раніше заявляв очільник Кремля Володимир Путін, а також американський президент Дональд Трамп.

Топ дня
Вибір редакції