Перейти до основного змісту

Трамп погрожує 25% митами країнам, які купують нафту та газ у Венесуели

Президент США Дональд Трамп в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, 21 березня 2025 року. Getty Images/Yuri Gripas/Abaca/Bloomberg

США запровадять вторинні мита проти Венесуели і будь-якої країни, яка купує нафту та/або газ у Венесуели, з 2 квітня сплачуватиме мито в розмірі 25% для торгівлі зі США.

Про це він написав у Truth Social.

"Президент Дональд Трамп оголосив сьогодні, що США введуть так звані вторинні мита на Венесуелу з багатьох причин, включаючи той факт, що Венесуела цілеспрямовано та обманом відправила до США під прикриттям десятки тисяч високопоставлених та інших злочинців, багато з яких є вбивцями і людьми з насильницькою вдачею. Серед банд, які вони відправили до США, є “Трен-де-Арагуа”, визнана "іноземною терористичною організацією". Ми перебуваємо в процесі їхнього повернення до Венесуели", — написав він.

Другою причиною запровадження вторинних мит, за словами Трампа, стало те, що Каракас "дуже вороже" ставиться до США та не підтримує їх.

"Венесуела вкрай вороже ставиться до Сполучених Штатів і свобод, які ми відстоюємо. Тому будь-яка країна, яка купує нафту та/або газ у Венесуели, буде змушена сплачувати США мито в розмірі 25% від будь-якої торгівлі з нашою країною. Мита набудуть чинності 2 квітня 2025 року", — йдеться у повідомленні Трампа.

Президент зазначив, що Департамент внутрішньої безпеки, прикордонний патруль та всі інші правоохоронні органи ознайомлені з цим рішенням.

Допис Трампа про вторинні мита проти Венесуели. Скриншот / Truth Social

За даними Reuters, найбільшими імпортерами венесуельської нафти у 2024 році були:

  • Китай – 351 000 барелів на день (хоча спостерігається зниження на 18% порівняно з попереднім роком);
  • США – 222 000 барелів на день (зростання на 64% за останній рік);
  • країни Європи (включно з компаніями Eni, Repsol і Maurel & Prom) – приблизно 75 000 барелів на день (майже потрійне зростання);
  • Індія – 63 115 барелів на день (значне зростання з 10 300 барелів на день у попередньому році);
  • Куба – 32 000 барелів на день (зниження з 56 000 барелів на день у попередньому році).

На початку березня 2025 року США скасували ліцензію американській компанії Chevron на видобуток нафти у Венесуелі. Chevron має припинити експорт із Венесуели до 3 квітня.

20 березня Reuters повідомило, що адміністрація Трампа розглядає продовження дії ліцензії Chevron щонайменше на 60 днів, після чого США зможуть запровадити систему подальшого тиску на нафтову промисловість Венесуели.

Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа

20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп анонсував з 1 лютого запровадження 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали мита з Канади та Мексики, проте тільки на місяць.

4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.

10 лютого Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків. Вони стосуються усіх країн і почнуть діяти з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".

В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".

12 березня Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС запровадить мита на американські товари вартістю 26 млрд євро у відповідь на запроваджені Сполученими Штатами 25% мита на "сталь і алюміній без будь-яких винятків". Мита застосовуються до різноманітних продуктів від човнів до бурбону та мотоциклів, промислову та сільськогосподарську продукцію, таку як сталь та алюміній, текстиль, побутова техніка, пластмаси, птиця, яловичина, яйця, молочні продукти, цукор та овочі.

Топ дня
Вибір редакції