Перейти до основного змісту

ЄС підтримує територіальну цілісність України і не визнає псевдореферендуми на ТОТ — речниця ЄК

У будівлі Єврокомісії, Брюссель, Бельгія. AP

Європейський союз (ЄС) підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не визнає псевдореферендуми на тимчасово окупованих Росією територіях.

Про це на брифінгу заявила речниця Єврокомісії Аніта Гіппер відповідаючи на питання чи в ЄС готові обговорювати статус якогось регіону України на майбутніх мирних переговорах.

"Що стосується дискусії про мирні переговори, наша позиція дуже чітка, і я хотіла би ще раз наголосити на двох основних моментах. По-перше, позиція США щодо миру полягає в тому, що саме Україна має визначати фактичні умови, а по-друге,  наша позиція полягає в тому, що нічого про Україну без України", — сказала вона.

Речниця зазначила, що безперервні удари РФ по території України свідчать, що Росії не можна довіряти.

"Ми бачили атаки на вихідних, включаючи удар по Києву, де загинуло троє людей, в тому числі п'ятирічна дитина. Отже, це показує, що Росія все ще має продемонструвати свою справжню політичну волю до припинення своєї незаконної і неспровокованої агресії", — сказала Гіппер.

Вона наголосила, що Європейський союз підтримує Україну і надає їй військову, фінансову, гуманітарну допомогу, запровадив 16 пакетів санкцій роти РФ і готує 17-й, а також ухвалив план військової підтримки.

Щодо імовірних територіальних поступок Україною і визнання псевдореферендумів на ТОТ речниця ЄК зазначила, що ЄС "непохитно" підтримує територіальну цілісність України.

"Ми вже обговорювали це питання, але дозвольте мені також нагадати висновок Європейської Ради від 21 березня, де Рада також підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, а також останній пункт про ці референдуми, які були повною фальсифікацією і під дулом пістолета", — сказала Гіппер.

Переговори України та США у Саудівській Аравії

11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню. США пообіцяли негайно поновити обмін розвідданими та відновити безпекову допомогу.

Заступник Керівника офісу президента України Павло Паліса заявив, що США вже відновили військову допомогу Україні. Вони це зробили одразу після зустрічі делегацій України та США у Саудівській Аравії.

12 березня Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що представники України та США обговорювали територіальні поступки під час зустрічі у Саудівській Аравії.

Топ дня
Вибір редакції