Перейти до основного змісту

Рубіо і Волц оприлюднили заяву за підсумками розмови Трампа з Зеленським

Президент України Володимир Зеленський. X

Під телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським обидва лідери домовилися про часткове припинення вогню проти енергетики. Найближчими днями технічні групи зустрінуться в Саудівській Аравії, щоб обговорити розширення режиму припинення вогню до Чорного моря на шляху до повного припинення вогню.

Про це йдеться у заяві, яку оприлюднили держсекретар США Марко Рубіо та радник з питань нацбезпеки США Майк Волц.

Повідомляється, що Трамп повністю поінформував Зеленського про свою розмову з Путіним і ключові питання, які обговорювалися.

“Вони розглянули ситуацію в Курську та домовилися тісно обмінюватися інформацією між своїми штабами оборони в міру розвитку ситуації на полі бою. Президент Зеленський попросив додаткові системи протиповітряної оборони для захисту своїх цивільних осіб, зокрема ракетні системи Patriot, президент Трамп погодився працювати з ним, щоб знайти те, що доступне, зокрема, в Європі”, — йдеться у заяві.

Волц і Рубіо також наголосили, що обидва лідери також домовилися про часткове припинення вогню проти енергетики.

“Найближчими днями технічні групи зустрінуться в Саудівській Аравії, щоб обговорити розширення режиму припинення вогню до Чорного моря на шляху до повного припинення вогню. Вони погодилися, що це може бути першим кроком до повного припинення війни та забезпечення безпеки. Президент Зеленський подякував президенту за лідерство в цих зусиллях і підтвердив свою готовність прийняти повне припинення вогню”, — наголошується у заяві.

Повідомляється, що Трамп також обговорив українське електропостачання та атомні електростанції. Він сказав, що Сполучені Штати можуть бути дуже корисними в управлінні ними завдяки своєму досвіду в електроенергетиці та комунальному господарстві.

“Американська власність на ці станції була би найкращим захистом цієї інфраструктури та підтримкою української енергетичної інфраструктури”, — зазначили Рубіо і Волц.

Під час розмови йшлося також про обмін військовополоненими та дітей, які зникли безвісти в Україні під час війни, у тому числі викрадених. Трамп пообіцяв тісно співпрацювати з обома сторонами, щоб забезпечити повернення цих дітей додому.

Крім того, президенти погодилися, що всі сторони повинні продовжувати зусилля для того, щоб припинення вогню спрацювало, йдеться у заяві.

Президенти доручили своїм командам продовжити вирішення технічних питань, пов’язаних із впровадженням і розширенням режиму часткового припинення вогню, доручили своїм радникам і представникам якомога швидше виконати цю роботу. Президенти наголосили, що на подальших зустрічах команди можуть узгодити всі необхідні аспекти просування до міцного миру та безпеки, зазначили Рубіо і Волц.

Ромова Зеленського із Трампом 19 березня

Президент України Володимир Зеленський 19 березня зідзвонився із американським лідером Дональдом Трампом. Їх розмова тривала майже годину. Це сталося на наступний день після дзвінка Трампа з Путіним.

Розмова президентів України й США тривала майже годину. Трамп розповів, про що говорили з Путіним стосовно України. Також узгоджували деталі режиму тиші в небі, на морі та як можна досягти тиші на фронті. Зеленський поінформував про ситуацію на полі бою. Обговорили й питання звільнення полонених.

Розмова Трампа і Путіна

18 березня Трамп і Путін домовились про відмову на удари по енергетичній інфраструктурі, водночас Путін не прийняв пропозицію США щодо повного припинення вогню на 30 днів — про це свідчать заяви Кремля та Білого Дому.

Очільник Росії назвав умови, за яких може відбутись припинення бойових дій — відмова від допомоги Україні з боку союзників, обмін розвідданими та зупинка мобілізації. Раніше президент Зеленський заявив, що, висуваючи умови, Путін затягує процес перемовин, фактично "готуючи відмову".

Також Путін з Трампом домовились про технічні переговори щодо імплементації морського припинення вогню в Чорному морі.

Топ дня
Вибір редакції