У Латвії можуть частково закрити пункт пропуску "Патернієки" в Краславському краї через збільшення кількості мігрантів, які прибувають із Білорусі. Також пропонується частково закрити обидва пункти пропуску на кордоні з Росією – Терехово та "Гребнєво".
Про це повідомляє латвійський суспільний мовник LSM.
Латвійська Держприкордонслужба 18 березня звернеться до уряду з пропозицією заборонити пішохідний і велосипедний перетин кордону, дозволивши лише автомобільний рух.
Начальник спецслужби розповів, що наприкінці тижня КПП уже тимчасово закривали через спроби нелегального перетину кордону великою кількістю людей, які виглядали як іноземці. Також затримали чотирьох мігрантів, які підтвердили, що потік прибулих може зрости. Щоб уникнути ускладнень, пункт пропуску закрили, однак у ніч на 16 березня він відновив роботу, а потенційні порушники покинули територію.
За словами голови Держприкордонслужби, повне закриття КПП також розглядається як варіант, проте наразі йдеться про часткове обмеження його роботи. Очікується, що уряд розгляне цю пропозицію 18 березня. Попередньо обговорюється можливість закриття пункту пропуску на шість місяців, а в разі критичного зростання кількості порушників — його повне закриття.
Керівник латвійської служби також наголосив, що це перший випадок, коли КПП закрили в настільки стислі терміни. Він не виключає можливості, що в майбутньому поблизу кордонів Латвії може зібратися значна кількість людей.
У 2021 році суттєво зросла кількість мігрантів, котрі намагалися нелегально потрапити на територію Латвії, Литви та Польщі з Білорусі. Чиновники з країн Балтії та Польщі вказали, що білоруська влада навмисно не чинить перешкод для перетину кордону, щоб покарати ці країни за підтримку білоруської опозиції та санкції проти режиму Олександра Лукашенка. Євросоюз кваліфікує такі дії як розгортання гібридної війни.
Проблеми Європейського Союзу із мігрантами
На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.
На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.
Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.
Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.
Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.
23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.
6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини.