Перейти до основного змісту

"Трек сапера": Міноборони випробує програму для безпечного розмінування

Сапер 808-ї бригади інженерного бойового забезпечення ЗСУ під час розмінування поля на місці, де у 2022 році були позиції російських військ, Херсонська область, Україна, 7 квітня 2024 року. Getty Images/Global Images Ukraine/Ivan Antypenko

В Україні планують провести випробування програмно-апаратного комплексу "Трек сапера". Ця розробка дозволяє контролювати процес очищення від вибухівки в реальному часі. Вона візуалізує шлях фахівця з розмінування, що дає змогу підвищити рівень його безпеки.

Про це повідомили у Міноборони України.

Як розповіла представниця Головного управління протимінної діяльності та екологічної безпеки Ольга Дробот, "Трек сапера" пройде випробування на полігоні для тестування нових технологій, які використовуються в процесах розмінування.

"Це дозволить оцінити його ефективність у реальних польових умовах і визначити можливості для подальшого використання у військових та гуманітарних операціях", — каже посадовиця.

Крім цього у Міноборони поінформували, що з програмою "Трек сапера" представники оборонного відомства ознайомилися під час візиту на українське підприємство, яке спеціалізується на виробництві сучасних металошукачів Trembita та займається розробкою нових технологій для підвищення ефективності робіт із розмінування та посилення безпеки цивільного населення.

Також їм було продемонстровано мобільний додаток для оперативного інформування українців про небезпечні території, який сприятиме зниженню ризиків для цивільних.

27 лютого у Мінекономіки повідомляли, що Україні на розмінування територій, забруднених вибухівкою через повномасштабну війну, потрібно 29,8 мільярда доларів. Це на 4,8 мільярда менше, ніж вважалось раніше.

У вересні 2024 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.

У грудні торік очільник українського уряду казав, що в Україні потенційно забруднена мінами територія складає близько 139 000 кв. км. Через заміновані поля українська економіка зазнає 11,2 млрд доларів щорічних збитків.

У січні 2025 року в Україні на рівні державного стандарту унормували використання дронів та результатів аналізу супутникових знімків під час обстеження забруднених вибухонебезпечними предметами територій.

Топ дня
Вибір редакції