Перейти до основного змісту

У "Резерв+" можна буде сплатити штраф за порушення військового обліку

Військовозобов’язані зможуть сплатити штраф за порушення військового обліку зі знижкою 50% у застосунку Міноборони "Резерв+". Водночас військовослужбовці, які мали такий штраф, звільнятимуться від його сплати.

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

Алгоритм сплати штрафу онлайн:

  • військовозобов'язаний у "Резерв+" подає заяву, що визнає порушення;
  • у "Резерв+" приходить постанова про порушення;
  • сплачується штраф за реквізитами в застосунку;
  • оплата підтверджується і постанова вважається виконаною.

У Міноборони зауважили, що цей сервіс матиме певні правила: з моменту подання заяви про порушення у "Резерв+" та винесення постанови людина матиме 20 днів, щоб сплатити штраф зі знижкою у 50%. Там наголосили, що якщо цього не зробити, то доведеться сплатити повну суму штрафу.

Як зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко, альтернативний шлях із походом до ТЦК і написанням заяви про порушення та подальшою сплатою штрафу також залишається.

На початку січня 2025 року Верховна рада в першому читанні підтримала законопроєкт №12093, який пропонує надавати громадянам 50% знижки при сплаті штрафу за несвоєчасне уточнення військово-облікових даних. 13 березня нардепи схвалили цей законопроєкт в цілому.

Штрафи за порушення правил військового обліку

Чоловікам віком від 18 до 60 років, які не оновили свої дані у ТЦК та СП або не перебувають на військовому обліку, загрожує штраф від 17 000 до 25 500 грн під час воєнного стану чи за повторне порушення — таку норму було введено торік. До того сума штрафу складала 1700 грн. Штраф для громадян становить від 17 000 до 25 500 грн, а для посадових і юридичних осіб — від 34 000 до 59 000 грн.

Якщо штраф не сплатити вчасно, сума подвоюється після передання справи до виконавчої служби. Водночас сплата штрафу не звільняє від виконання зобов’язання, яке було порушено — тобто від необхідності дотримуватись правил військового обліку.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня 2024 року український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Топ дня
Вибір редакції