У "Дії" запустили нову категорію заяв до міжнародного Реєстру збитків. Відтепер можна подати заяву в міжнародний Реєстр збитків у Гаазі, якщо близька людина зникла безвісти.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Якщо ваш батько, мати, чоловік, дружина, дитина або інший близький родич зникли безвісти — подайте заяву в Дії про відшкодування всіх пережитих страждань”, — написав міністр.
Міжнародний Реєстр збитків — основа майбутніх репарацій, а також голос України для всього світу, зазначив Федоров. Кожна заява — чіткий сигнал про масштаб злочинів, які вчинила Росія, додав він.
Що відомо про реєстр збитків
8 листопада 2023 року Верховна рада проголосувала за законопроєкт про Реєстр збитків, завданих Росією. Документ спрямований на захист прав та інтересів України та її громадян, зокрема, надає можливість подавати відомості щодо збитків, завданих через війну РФ, та сприяє утворенню компенсаційних механізмів.
22 березня 2024 року у Києві відкрили Офіс реєстру збитків, завданих Росією. В установі працюватимуть приблизно 10 людей: юристи та комунікаційники. І за кілька тижнів вони почнуть приймати заявки на отримання компенсації від людей. Як сказав виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України Маркіян Ключковський, співробітники Офісу почнуть із заяв першої категорії: збитки за знищене житло.
2 квітня у реєстр запрацював у "Дії. Через застосунок українці можуть подати заяви про знищену або пошкоджену нерухомість: приватний будинок, квартиру, дачний чи садовий будинок або інше житлове приміщення. Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади, це важливо.