Перейти до основного змісту

USAID розриває угоду про внесок до Фонду підтримки енергетики України

Прапор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) поряд з американським прапором перед офісом USAID у Вашингтоні, понеділок, 3 лютого 2025 року. AP/Manuel Balce Ceneta

Секретаріат Енергетичного співтовариства отримав офіційне повідомлення від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) про припинення дії Грантової угоди з Фондом енергетичної підтримки України на суму 75 мільйонів доларів США.

Про це у середу, 12 березня, повідомляється на сайті Енергетичного співтовариства.

Зазначається, що офіційне повідомлення найшло 27 лютого.

“Секретаріат Енергетичного Співтовариства підтвердив отримання цього повідомлення і наразі очікує на подальші роз'яснення від USAID”, — йдеться у повідомленні.

Припинення дії цього гранту зменшить обсяг коштів, доступних для закупівлі необхідного обладнання для енергетичного сектору України.

Початкова угода, підписана у 2023 році на суму 25 мільйонів доларів США, мала на меті підтримати закупівлю критично важливого енергетичного обладнання для енергетичного та теплоенергетичного секторів України, включно з проектами з підготовки до зими. У 2024 році USAID пообіцяло надати Фонду додаткові 50 мільйонів доларів США, продовживши підтримку за первісною угодою.

10 березня стало відомо, що Державний департамент США офіційно закриває 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку USAID після 6-тижневого аудиту. Скасують 5200 контрактів.

Раніше повідомляли, що Держдепартамент планує закрити понад 90% програм USAID. 24 лютого адміністрація Трампа почала масові скорочення в USAID, які торкнуться тисяч співробітників.

Читати ще

Про USAID

United States Agency for International Development (USAID) — агенція США з міжнародного розвитку, заснована у 1961 році. Має регіональні місії у Центральній та Південній Африці, Азії, на Близькому Сході, Латинській Америці та країнах Карибського басейну, а також у Європі.

Як йдеться на сайті USAID Україна, з початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року агенція надала Києву 2,6 млрд доларів на гуманітарну допомогу, а також спрямувала 5 млрд доларів допомоги на розвиток. Ще 30 мільярдів доларів були виділені у формі прямої бюджетної підтримки.

Загалом агенція інвестує та підтримує 29 різних сфер у 158 країнах по всьому світу. Зокрема йдеться про економічне зростання і торгівлю, гуманітарну допомогу, освіту, енергетику, інфраструктуру, технології тощо.

Наслідки ліквідації USAID

Колишні співробітники USAID та гуманітарні організації попереджають, що скорочення ролі агентства може зашкодити національним інтересам США.

Якщо USAID зникне, Китай та інші конкуренти Вашингтона можуть заповнити вакуум у країнах, що розвиваються.

Адміністрація Трампа вже заморозила більшість зовнішньої допомоги, що призвело до масових скорочень персоналу в гуманітарних організаціях.

Ця ситуація вплинула на мільйони людей по всьому світу, які отримували харчову допомогу, медичну підтримку, освітні програми та кліматичні ініціативи від USAID.

Державний департамент завжди впливав на політику USAID, проте агентство мало велику автономію.

Топ дня
Вибір редакції