Перейти до основного змісту
Українські військовослужбовці окремої президентської бригади "Гетьман Богдан Хмельницький" випробовують безпілотник, Донеччина, Україна, 10 лютого 2025 року. Getty Images/Global Images Ukraine/Serhii Mykhalchuk

Міноборони у цьому році планує втричі збільшити обсяг закупівель безпілотників, законтрактувавши 4,5 мільйона FPV-дронів на 2025 рік.

Про це заявив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський.

За його словами, якщо у 2023 році оборонне відомство закуповувало "тисячі" дронів, то за результатами 2024 року разом із Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України закупили понад 1,5 млн БПЛА для потреб ЗСУ. Посадовець стверджує, що 96% від цієї суми були сплачені українським виробникам та постачальникам.

"Це мало позитивний ефект на розвиток української галузі виробництва БПЛА. Цього року цифри будуть ще більшими, тому що спроможності вітчизняного ОПК у 2025 році складають приблизно 4,5 млн FPV-дронів. І Міноборони планує їх всі закупити", – сказав Канєвський.

Він пояснив, що для цього Міноборони спрямує на закупівлю дронів понад 110 мільярдів гривень, зокрема, понад 102 мільярди – через Агенцію оборонних закупівель (АОЗ). Крім цього посадовець зазначив, що всі плани закупівель на 2025 рік отримали бюджетні кошти, а це своєю чергою дасть можливість якнайшвидше насичувати фронт безпілотниками.

Канєвський додав, що ліцензійне виробництво дронів на одному з державних підприємств, про яке Міністерство повідомляло у січні цього року, матиме "позитивний вплив на конкуренцію". За його твердженням, мінімальні націнки та контроль з боку оборонного відомства на всіх етапах виробництва спонукатимуть інших постачальників знизити ціни.

Виробництво зброї в Україні

31 січня очільник уряду Денис Шмигаль розповідав, що спроможності оборонно-промислового комплексу України зросли в шість разів. Зокрема у сегменті дронів вітчизняна продукція складає понад 96%. Загалом оборонній сфері працюють понад 800 державних і приватних компаній. Більше тисячі зразків зброї та техніки допущено до експлуатації, половина з яких — українського виробництва.

21 лютого Шмигаль казав, що за 2023 та 2024 роки власне виробництво Україною артилерії збільшилося втричі, бронетранспортерів — у 5 разів, протитанкової зброї — у 2 рази, а боєприпасів — у 2,5 раза. Щодо безпілотників, то за його словами, у січні цього року їхнє виробництво збільшилося в 10 разів порівняно з січнем 2024 року.

Топ дня
Вибір редакції