Перейти до основного змісту

Трамп заявив, що "Україна не може вижити в будь-якому випадку" та що він ставиться "жорстко" до Росії

Президент США Дональд Трамп у Білому Домі 7 березня 2025 р. REUTERS/Leah Millis

Президент США Дональд Трамп заявив, що він ставиться до Росії "жорсткіше" ніж до угруповання ХАМАС, та однаково ставиться до України та Ізраїлю.

Про це він розповів в інтерв'ю Fox News.

На питання кореспондентки видання про те, чи "змирився" Дональд Трамп з тим, що "Україна не виживе без допомоги США", він відповів, що "Україна не виживе в будь-якому випадку".

"Знаєте, у нас є деякі слабкі місця в стосунках з Росією. Розумієте, для цього потрібні двоє. Цієї війни не повинно було статися, але вона сталася. І тепер ми застрягли в цьому безладі. ", — сказав Трамп, та нагадав що він нібито зупинив Північний потік-2.

Президент США додав, що попри свою жорсткість у ставленні до Росії, він "добре ладнав із Путіним".

Також Дональд Трамп зауважив, що очікує підписання угоди про рідкісноземельні метали з Україною. Він додав, що цінність корисних копалин перевірили "найкращі спеціалісти".

2 березня стало відомо, що США прискорять виділення військової допомоги для Ізраїля на 4 млрд доларів. У Державному департаменті зауважили, що з моменту вступу на посаду Трампа, його адміністрація схвалила майже 12 мільярдів доларів для Ізраїлю в межах програми, що полегшує закупівлю американської зброї та обладнання.

7 березня президент США Дональд Трамп повідомив, що призупинив надання Україні військової допомоги, бо він "прагне врегулювання російської війни". Він так само наголошував, що США витратили на допомогу Україні 350 млрд доларів. За словами президента України Володимира Зеленського, США виділили Україні допомогу на 100 млрд доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

7 березня Трамп також заявив, що вірить Путіну і що йому "все важче мати справу з Україною". Він також вважає, що в України "немає козирів", яких саме — Трамп не пояснив.

Що відомо про рідкісноземельні метали в Україні та угоду між США та Україною

12 лютого Зеленський повідомив, що міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до українських корисних копалин на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона. Президент тоді зазначив, що українська сторона хоче вивчити деталі документа якнайшвидше.

14 лютого стало відомо, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні.

15 лютого на полях Мюнхенської конференції безпеки Зеленський заявив, що не дав підписати зі США угоду про рідкісноземельні метали, бо вона не готова для захисту українських інтересів.

22 лютого NV із посиланням на п'ятьох посадовців, які працюють над документом, повідомило, що нова редакція угоди України та США про рідкісноземельні копалини жорсткіша за попередню та передбачає 100% власності в американців. Також американська сторона вважає цю угоду суто комерційною і виносить обговорення питань гарантій безпеки за межі цієї домовленості.

24 лютого віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що наразі українська та американська команди перебувають на завершальній стадії переговорів щодо угоди про видобуток корисних копалин.

26 лютого Зеленський підтвердив, що угода між США та Україною про корисні копалини погоджена. 28 лютого те саме підтвердив міністр фінансів США Скотт Бессент.

28 лютого під час зустрічі у Білому домі президенти України та США мали підписати угоду про корисні копалини, але між ними сталася суперечка. Серед іншого Трамп заявив, що або Київ підписує угоду з Вашингтоном про рідкісноземельні копалини, або "ви будете воювати самі". Після цього Зеленський достроково залишив Білій дім. Сам президент США у соцмережі Truth Social опублікував пост, де заявив, що глава України може повернутися, коли буде "готовий до миру".

Як повідомили ЗМІ, Київ та Вашингтон не підписали угоду про корисні копалини. Після зустрічі із Трампом Зеленський заявив, що Україні потрібен справедливий і міцний мир.

Топ дня
Вибір редакції