Китай відреагував на підвищення Вашингтоном мит на китайські товари і заявив, що готовий до "будь-якої війни зі США". Після цієї заяви, що міністр оборони США Піт Гегсет оголосив, що США "готові" розпочати війну з Китаєм.
Про це повідомляє New York Post.
"Ми готові. Ті, хто прагне миру, повинні готуватися до війни. Саме тому ми відновлюємо нашу армію. Ми живемо в небезпечному світі з могутніми країнами, що розвиваються, з дуже різною ідеологією. Вони стрімко збільшують витрати на оборону, сучасні технології, вони хочуть витіснити США. Якщо ми хочемо стримати війну з китайцями чи іншими, ми повинні бути сильними", — сказав Гегсет, підкресливши, що важливо "бути сильним".
Раніше реагуючи на запровадження Дональдом Трампом мит на китайські товари, посольство КНР у США заявило, що країна готова до будь-якої війни зі США.
"Якщо США справді хочуть розв'язати проблему фентанілу (наркотик, популярний на чорному ринку США, — ред.), то правильним буде проконсультуватися з Китаєм, ставлячись один до одного як до рівних. Якщо війна – це те, чого хочуть США, хай то буде тарифна війна, торгова війна чи будь-який інший тип війни, ми готові воювати до кінця”, – йдеться у заяві дипустанови в Х.
Посольство також зробило репост заяви речника МЗС Китаю, який заявив, що проблема фентанілу є "надуманим приводом" для підвищення мит США на китайський імпорт, а контрзаходи Пекіна для захисту своїх прав та інтересів є цілком законними та необхідними.
"США, а не хтось інший, несуть відповідальність за фентанілову кризу всередині США. У дусі гуманності та доброї волі до американського народу ми вжили рішучих заходів, щоб допомогти США у розв'язанні цієї проблеми. Замість того, щоб визнати наші зусилля, США намагаються очорнити та перекласти провину на Китай, а також намагаються чинити тиск і шантажувати Китай підвищенням тарифів. Вони карають нас за допомогу їм. Це не розв'яже проблему США і підірве наш діалог і співпрацю у боротьбі з наркотиками”, – йдеться у повідомленні.
4 березня Трамп підписав указ про підвищення мит на китайські товари з 10% до 20% — через "нездатність влади Китаю" вжити заходів для зменшення потоку синтетичних опіоїдів, насамперед фентанілу, у США.
Китай відповів на нові мита США, оголосивши про підвищення імпортних зборів на 10%-15% на низку американських сільськогосподарських і харчових продуктів. Мита запроваджено на товари на суму 21 мільярд доларів.
Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа
У понеділок, 20 січня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував з 1 лютого введення 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали введення тарифів на імпорт з Канади та Мексики, та тільки на місяць.
У вівторок, 4 лютого, Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.
В понеділок, 10 лютого, Дональд Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків і вилучень. Вони почнуть діяти вже з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".
В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".
4 березня США ввели в дію нові 25% мита на експорт з Мексики та Канади. Укази ухвалені попри докази того, що сусідні країни обмежили нелегальну міграцію та потік наркотиків у США, як того вимагав Трамп. Канада запровадить 25% мита на американські товари на суму 55 млрд дол.і подає позови про вирішення суперечок до СОТ через запровадження США мит на імпорт канадських товарів