Перейти до основного змісту

Уряд змінив правила перетину кордону для чоловіків, що перевозять гумдопомогу

Важливо

Військовозобов'язані чоловіки, які перевозять гуманітарні та медичні вантажі, відтепер перетинатимуть кордон на загальних підставах.

Про це 27 лютого повідомили у Державній прикордонній службі України (ДПСУ).

Там зазначили, що для цього уряд вніс зміни в правила перетинання державного кордону, визначених постановою Кабміну від 27.01.1995 № 57, для окремих категорій громадян України.

"Відсьогодні під час дії правового режиму воєнного стану пропуск через кордон громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перевозять медичні вантажі, гуманітарну допомогу, здійснюватиметься на загальних підставах", — йдеться у повідомленні.

У ДПСУ нагадали, що раніше рішення на виїзд для таких категорій громадян ухвалювали Міністерство розвитку громад та територій України, або військові адміністрації, але ця норма більше не діє.

Як пояснювали у ДПСУ, під час воєнного стану законодавство України забороняє виїзд за кордон військовозобов'язаним чоловікам, з окремими винятками. Під ці винятки підпадає категорія водіїв-чоловіків, які перевозять гуманітарні вантажі та меддопомогу.

Для пришвидшення доставлення гуманітарної допомоги в Україні використовують систему "Шлях" — туди подають інформацію про водія і транспортний засіб для прикордонників.

Всі громадяни, які підпадають під виключення, повинні мати необхідні документи для підтвердження. При цьому у ході заходів прикордонного контролю перевіряється їх дійсність і факт видачі відповідними органами.

З 17 липня 2024 року наявність військово-облікового документа у паперовій або електронній формі при перетині держкордону є обов'язковою для всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня 2024 року український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Топ дня
Вибір редакції