США проголосували проти української резолюції із засудженням російського вторгнення на Генасамблеї ООН, тому що вона суперечить зусиллям Вашингтона посадити Україну та Росію за стіл переговорів.
Про це в інтерв'ю Breitbart заявив держсекретар США Марко Рубіо.
За його словами, у Вашингтоні вважають, що, якщо ООН хоче бути корисною у XXI столітті, то має повернутися до своєї статутної місії, яка полягає у запобіганні та припиненні війн та конфліктів.
"Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче покласти край цій війні. Він вважає, що забагато людей загинуло. Відверто кажучи, ми не вважали, що варто мати щось в ООН, що є антагоністичним до будь-якої сторони. Ми намагаємося посадити цих хлопців за стіл переговорів. На жаль, Україна не погодилася і вони хотіли рухатися далі за своєю (резолюцією, — ред.)", — сказав Рубіо.
Держсекретар пояснив, що потім США звернулися до Радбезу ООН за своєю "компромісною резолюцією". Він назвав американську резолюцію "дуже справедливою", і "в ній в основному сказано, що "війна — це жахлива річ".
"Я вважаю, що добре, що ми домоглися цього в Радбезі, і що росіяни не наклали вето. Я не кажу вам, що це покладе кінець конфлікту… але я безумовно думаю, що наша мова – це найкраща мова і, сподіваюся, вона сприятиме справі миру", – сказав держсекретар США.
Що відомо про голосування в ООН за резолюції щодо війни РФ проти України
24 лютого Генасамблея ООН проголосувала за обидві резолюції щодо війни РФ проти України — колективну за участі понад 50 країн та американську. За обидві резолюції проголосували 93 країни, проти української — США та РФ.
В українській резолюції РФ називають країною-агресоркою і закликають Росію вивести війська з України повністю.
За американську резолюцію проголосувало теж 93 країн. Україна утрималась. Росія проголосувала проти, адже їхню правку про "припинення українського конфлікту" шляхом усунення "його першопричин" не врахували.
У американському проєкті Росія не вказана як країна-агресорка. Водночас до резолюції, запропонованої США, під час засідання Генасамблеї внесли поправки від країн ЄС: війну назвали "повномасштабним вторгненням Росії в Україну" замість "російсько-українського конфлікту" та замінили пункт "тривалий мир між Україною та РФ" на "справедливий, тривалий і всеосяжний мир між Україною та РФ відповідно до Статуту ООН і принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав".
США утримались від голосування за свою резолюцію після внесення цих поправок.
Після голосування в ГА ООН, США винесли свою резолюцію щодо України на голосування у Радбезі ООН. Її підтримали 10 країн, утримались — 5. Російську поправку про "припинення українського конфлікту" шляхом усунення "його першопричин" не врахували. Цей варіант не називає Росію агресором, а закликає "негайно припинити конфлікт".
22 лютого стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа попросила Україну відкликати резолюцію ООН до третьої річниці повномасштабного вторгнення, що засуджує війну, яку розв'язала Росія.
Перед засіданням ГА ООН США розіслали країнам-членам ООН лист із проханням проголосувати за американський варіант резолюції щодо війни РФ в Україні і проголосувати проти "будь-якого іншого варіанту чи поправок".