Перейти до основного змісту

Генасамблея ООН проголосувала за обидві резолюції щодо війни РФ проти України. США голосували проти українського проєкту

Доповнено

Генеральна асамблея ООН проголосувала за обидві резолюції щодо війни РФ проти України — колективну за участі понад 50 країн та американську. За обидві резолюції проголосували 93 країни, проти української — США та РФ.

93 країни проголосували за резолюцію за участі понад 50 країн, в тому числі від України. США, Росія та Білорусь проголосували проти. Китай утримався.

В резолюції, яку на голосування в Генасамблеї ООН винесла Україна та 50 інших країн, РФ називають країною-агресоркою. Також у резолюції закликають Росію вивести війська з України повністю.

За американську резолюцію проголосувало теж 93 країн. Україна утрималась. Росія проголосувала проти, адже їхню правку про "припинення українського конфлікту" шляхом усунення "його першопричин" не врахували.

У американському проєкті Росія не вказана як країна-агресорка. Водночас до резолюції, запропонованої США, під час засідання Генасамблеї внесли поправки від країн ЄС: війну назвали "повномасштабним вторгненням Росії в Україну" замість "російсько-українського конфлікту" та замінили пункт "тривалий мир між Україною та РФ" на "справедливий, тривалий і всеосяжний мир між Україною та РФ відповідно до Статуту ООН і принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав".

США утримались від голосування за свою резолюцію після внесення цих поправок.

Попри те, що за обидві резолюції проголосувало тільки 93 країни, хоча для ухвалення необхідно два третіх голосів присутніх, вона вважається принятою. Все тому, що країни, які утримались, не враховуються під час підрахунку голосів. Лише країни які проголосували "за" чи "проти".

Представниця США в ООН Дороті Ши закликала голосувати за варіант резолюції США. Резолюція США називається "Шлях до миру".

США розіслали країнам-членам ООН лист із проханням проголосувати за американський варіант резолюції щодо війни РФ в Україні і проголосувати проти "будь-якого іншого варіанту чи поправок".

Представник Росії в ООН Василь Небензя закликав проголосувати проти української резолюції. Такрж він запропонував поправку з закликом "негайно припинити український конфлікт, у тому числі шляхом усунення його першопричин" до резолюції від США. Представниця США закликала інші країни на Генасамблеї не голосувати за правки РФ до своєї резолюції.

Що відомо про дві резолюції щодо війни Росії проти України

Україна та майже всі держави ЄС подали власну резолюцію до Генасамблеї ООН. У ній Росію називають країною-агресоркою та вимагають вивести збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

22 лютого стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа попросила Україну відкликати резолюцію ООН до третьої річниці повномасштабного вторгнення, що засуджує війну, яку розв'язала Росія.

Зокрема там хочуть замінити документ пом'якшеною заявою з боку Вашингтона, яку в Києві сприйняли як близьку до проросійської. Так, Росія не визнається країною-агресоркою в тексті резолюції США.

Так, держсекретар США Марко Рубіо опублікував того дня заяву, в якій йдеться, що Вашингтон "запропонував просту, історичну резолюцію в ООН", яку вони закликають усі держави-члени організації підтримати, "щоб намітити шлях до миру".

Також у статті вказується, що звернення адміністрації Трампа до Києва передбачає, що США намагаються "обійти всі можливі процедури в ООН", вимагаючи від України добровільно відкликати свій текст, щоб прокласти шлях для інших країн до підписання м'якшого тексту, запропонованого Вашингтоном.

В Угорщині заявляли, що країна стала співавторкою резолюції від США.

Топ дня
Вибір редакції