До Третьої окремої штурмової бригади (3-тя ОШБр) шляхом різних програм щомісяця долучаються понад 500 людей. Таким чином у відсотковому співвідношенні показники залучень добровольців до військового підрозділу постійно зростають.
Про це під час брифінгу розповів начальник рекрутингу 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук.
За його словами, за час існування підрозділу, у листопаді 2024 року був побитий рекорд залучень добровольців – 565 людей за місяць. Загалом же щомісячно до бригади долучаються понад 500 добровольців щомісячно.
"Якщо казати про джерела, які в нас безпосередньо сьогодні є, то ми говоримо про людей, які просто звертаються з вулиці, які приходять з інших військових частин по переводу, я так само працюю з людьми з в'язниць, так звані УДЗУмовно-достроково звільнення з місць позбавлення волі., і цей проєкт у нас дуже добре вийшов, і ми працюємо із СЗЧ (йдеться про тих, хто самовільно залишив військову частину — ред.), — сказав Кухарчук.
Крім цього, він розповів, що зараз у нас на базі 3-ї ОШБр створений перший стрілецький іноземний батальйон в якому переважно англомовні та іспаномовні люди.
Що відомо про 3-тю ОШБр
Третя окрема штурмова бригада – добровольчий підрозділ, сформований у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її засновник – перший командир полку "Азов" Андрій Білецький.
Кістяком добровольчого загону ТрО, створеного 24 лютого 2022 року, з якого починається історія бригади, стали ветерани Окремого загону спецпризначення "Азов" Нацгвардії України та представники Азовського руху.
9 березня того ж року загін був розширений до Окремого полку спецпризначення "Азов" у складі ЗСУ, а згодом реформований в окремий підрозділ Сил спецоперацій "Азов" ЗСУ. У січні 2023 року ССО "Азов" перейшов до складу Сухопутних військ ЗСУ та був розширений до бригади.
Що відомо про рекрутинг в Україні
11 червня 2024 року Міністерство оборони запустило сайт з пошуку вакансій у Збройних силах України, на якому пропонується низка посад. 18 липня в Генштабі ЗСУ роз'яснили, як відбувається рекрутинг людей, які добровільно мобілізуються.
Раніше уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець говорив у коментарі Суспільному, що проєкт із впровадження рекрутингової кампанії станом на початок вересня 2024 року є "мегауспішним". Завдяки цій ініціативі в армії побільшало добровольців порівняно з кінцем 2023 року.
Як повідомляли у Міноборони, станом на початок жовтня 2024-го до центрів звернулися понад 20 тисяч людей, з яких понад 5 тисяч вже розглядаються як кандидати на службу у лавах Сил оборони, а 1 726 — розпочали її або незабаром приєднаються до війська.
Станом на 7 січня 2025 року від початку роботи центрів рекрутингу ЗСУ 32 736 людей отримали там консультації. З них – 7329 стали кандидатами на службу в Силах оборони.