Перейти до основного змісту

Понад 20 тисяч українців вже звернулося до центрів рекрутингу ЗСУ

Центр рекрутингу в Сумах. Суспільне Суми

У Міноборони поінформували, що вже 20 150 людей звернулося до центрів рекрутингу української армії. 5 091 з них вже розглядаються як кандидати на службу у лавах Сил оборони, а 1 726 — розпочали її або незабаром приєднаються до війська.

Такі дані навели в українському оборонному відомстві станом на 6 жовтня 2024 року.

Там розповіли, що загалом центри рекрутингу пропонують понад 10 000 вакансій у ЗСУ, серед яких найпопулярніші: водії, оператори БПЛА, штабні працівники та медики.

"Минулого тижня відкрився новий рекрутинговий центр у Тернополі. Всього в Україні налічується 40 таких центрів, перший з яких було відкрито 12 лютого у Львові. Інші центри почали активно відкриватися з кінця березня 2024 року", — додали у Міноборони.

Що відомо про рекрутинг в Україні

11 червня Міністерство оборони запустило сайт з пошуку вакансій у Збройних силах України, на якому пропонується низка посад. 18 липня в Генштабі ЗСУ роз'яснили, як відбувається рекрутинг людей, які добровільно мобілізуються.

Раніше уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець говорив у коментарі Суспільному, що проєкт із впровадження рекрутингової кампанії станом на початок вересня 2024 року є "мегауспішним". Завдяки цій ініціативі в армії побільшало добровольців порівняно з кінцем 2023 року.

За час роботи 34 центрів рекрутингу української армії до них звернулися приблизно 16 тисяч людей, з яких майже півтори тисячі — або вже військовослужбовці, або завершують оформлення.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

За даними Міноборони станом на 27 вересня понад 3 мільйони військовозобов'язаних українців змогли оновити свої дані у "Резерв+" та згенерувати військовий електронний документ.

Топ дня

Вибір редакції