Сенатор-республіканець Том Тілліс заявив, що Україна буде за столом переговорів щодо завершення російсько-української війни. Це станеться "у найближчі тижні і місяці".
Про це він заявив під час візитку до Києва 17 лютого, передає кореспондентка Суспільного.
Тілліс зазначив, що "тисячі людей віддали свої життя, щоб захистити цю країну" і тому Україна має бути на мирних переговорах.
"Невже хтось справді вірить, що США вестимуть переговори про угоду з європейською країною, яка зробила те, що вони зробили на полі бою, яка пережила те, що вони пережили, і не буде за столом переговорів? Звісно, вони будуть за столом переговорів. І ви побачите це в найближчі тижні і місяці", — сказав чиновник.
Разом із республіканцем до Києва прибули й сенатори-демократи Майкл Беннет та Джин Шахін. Під час своїх промов вони підтримали ідею свого колеги у тому, що без участі України не може бути досягнута будь-яка угода.
"Більшість людей у Палаті представників та Сенаті, а також американський народ, не вірять, що справедливий мир може бути досягнутий без участі та лідерства України, без участі Європи, і я не вірю, що будь-яка угода може бути укладена за спиною України", — сказав Беннет.
Своєю чергою Шаггін додала, що не побачить жодних переговорів щодо завершення війни, "якщо не буде гарантій безпеки, які б влаштовували людей".
Питання корисних копалин
Республіканець Том Тілліс сказав, що 23 з 50 корисних копалин, які США визначили як "критично важливими" і вони є в Україні. Деякі з них знаходяться на окупованих територіях.
"Це чудова можливість для майбутніх надходжень для відновлення України, і це має бути частиною обговорення та залучення бізнесу з усього світу, який інвестуватиме. Це довгострокова перспектива", — каже чиновник.
За його словами, укладання угоди між США та України щодо рідкісноземельних корисних копалин має стимулювати оборонну співпрацю та оборонні гарантії. Зараз обговорення знаходиться "на дуже ранніх стадіях"
"Президент Зеленський і його радники розглядають це питання, але, ще дуже рано", — додав він.
Що відомо про мирні перемовини між Україною та Росією
Американський президент Трамп заявив, що США ведуть "конструктивні переговори" з Києвом і Москвою щодо закінчення повномасштабної війни РФ проти України. Він знову не повідомив жодних деталей свого мирного плану для України, а тільки сказав, що хоче припинити "абсолютну бійню".
Президент США Дональд Трамп доручив своєму спецпредставнику з питань України та Росії, генерал-лейтенанту у відставці Кіту Келлогу закінчити війну в Україні за сто днів.
Трамп 11 лютого заявив, що Келлог приїде в Україну з офіційним візитом, проте жодних деталей не навів.
Кіт Келлог у соцмережі Х написав, що, коли приїде в Україну з офіційним візитом наступного тижня, спиратиметься на "конструктивні розмови" віцепрезидента США Джей Ді Венса із Зеленським.
12 лютого президент США Дональд Трамп та очільник Кремля Володимир Путін говорили телефоном. Вони домовились негайно розпочати перемовини щодо припинення війни Росії проти України.
Після перемовин з Путіним Трамп зателефонував Володимиру Зеленському. Президенти США та України обговорили готовність працювати разом на рівні команд та технологічні можливості.
Трамп заявив, що очолять переговори щодо припинення війни держсекретар США Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з нацбезпеки Майкл Уолц та спецпосланник Стів Віткофф. Утім він не назвав ім'я спеціального представника США з питань України та РФ Кіта Келлога.
13 лютого Келлог вирушив до Європи, зокрема для участі у Мюнхенській безпековій конференції. Перед початком конференції Кіт Келлог наголосив на необхідності прямих переговорів між Україною та РФ.
Також Келлог заявив, що Європа не братиме участі в перемовинах щодо врегулювання російсько-української війни. Проте він зауважив, що її інтереси врахують.
Під час Восьмого українського ланчу Келлог заявив, що бере 180 днів, аби залучити всі сторони до мирного процесу. Він наполягає на сталому, довготривалому мирі, який забезпечуватиме суверенітет України і не допустить повтору війни.
14 лютого, Зеленський в Мюнхені зустрівся з Венсом. У зустрічі також брали участь держсекретар Марко Рубіо та спеціальний представник генерал Кіт Келлог.
15 лютого глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що президент Франції Емманюель Макрон скликає європейських лідерів в Париж, щоб обговорити ситуацію в Європі після Мюнхенської конференції з безпеки та на тлі підготовки до перемовин України з Росією. 17 лютого Зеленський підтвердив візит Келлога в Україну 20 лютого.