Шість російських кораблів перевозять через протоку Ла-Манш боєприпаси, які використовувалися в Сирії.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міністерство оборони Сполученого Королівства та заяву міністр оборони Джона Гілі.
Боєприпаси транспортують шість російських військово-морських і торгових суден.
"Кораблі Королівських Військово-морських сил і літаки Королівських Військово-повітряних сил стежили за оперативною групою Військово-морського флоту Росії, яка пропливала поблизу Великої Британії. Вони перебрали на себе обов'язки з моніторингу від союзників по НАТО під час проходження кораблів через Ла-Манш", — ідеться в соцмережах оборонного відомства Британії.
Росія евакуювала свої військові активи з Сирії після повалення режиму диктатора Башара Асада в грудні минулого року, додали в британському міністерстві. Там зазначають, що це "удар по амбіціях [Москви] на Близькому Сході".
"Ці кораблі відступали з Сирії після того, як Путін покинув свого союзника Асада, але вони все ще були озброєні та повні боєприпасів. Це свідчить про те, що Росія ослаблена, але залишається загрозою", — прокоментував міністр оборони Джон Гілі.
Британське відомство додало, що виведення боєприпасів із Сирії свідчить: для РФ пріоритетність війни в Україні вплинула на її здатність утримувати Башара Асада при владі.
Раніше Bloomberg писав, що Росія готова допомогти у відновленні Сирії, оскільки прагне домовитися із новим керівництвом країни про збереження двох своїх важливих військових баз.
Що відомо про повалення режиму Асада в Сирії
Сирійські повстанці зранку 8 грудня 2024 року оголосили про звільнення Дамаска. Президент країни Башар Асад покинув столицю. Reuters, посилаючись на дані сервісу Flightradar24, а також на двох неназваних співрозмовників у Сирії повідомляло, що літак Асада міг зазнати трощі. Однак агентству не вдалося підтвердити, що на борту міг бути Башар Асад.
За даними ГУР Міноборони України, інформацію про "смерть" президента Сирії Башара Асада в авіакатастрофі поширила РФ, щоб прикрити свою операцію з його порятунку.
Прем'єр-міністр Сирії Мухаммад Газі аль-Джалалі заявив, що готовий співпрацювати з будь-яким керівництвом, обраним сирійським народом, та вживати будь-яких заходів щодо передачі влади.
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що у результаті переговорів з низкою сирійських повстанців Башар Асад вирішив передати владу "мирним шляхом" та покинув країну.
Увечері 8 грудня російські державні ЗМІ повідомили з посиланням на джерела про те, що Асад, який залишив Сирію після взяття повстанцями Дамаска та інших великих міст, прибув до Росії, де отримав притулок — це рішення ухвалене Володимиром Путіним.
9 грудня речник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що Асад з родиною отримали притулок у Росії і це рішення ухвалене Володимиром Путіним.
10 грудня стало відомо, що тимчасовим прем'єр-міністром перехідного уряду до Сирії 1 березня 2025 року призначено Мохаммед аль-Башира, який очолював так званий "уряд порятунку" повстанців до 12-денного наступу на Дамаск. Аль-Башира вважають близьким соратником лідера "Хайят Тахрір аш-Шам" Абу Мохаммеда аль-Джолані.
Раніше голова Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил (CNFROS) Хаді Аль-Бахра заявляв, що після падіння режиму президента Сирії Башара Асада є домовленість про те, що перехідний уряд у Сирії буде "цивільним".