Президент України Володимир Зеленський заявив, що миру угоду для завершення війни Росії проти України не можна підписати у Мюнхені через історичну тяглість.
Про це глава держави розповів журналістам під час участі у панелі "Strategic Investment: The Future of U.S. – Ukraine Security Cooperation" на Мюнхенській конференції з безпеки, передає кореспондентка Суспільного.
Зеленський нагадав про Мюнхенську угоду 1938 року, та повідомив, що він не підпише подібної угоди.
"Мирна угода може бути тільки план про закінчення війни, який передусім має бути обговорений і підтриманий, між Україною — президентом, і США — виключно президентом" — наголосив Зеленський.
Президент України також зауважив, що Європа теж має брати участь у процесі мирних переговорів.
"Ми говоримо про гарантії безпеки, як головний момент у будь-якому документі про припинення війни. Гарантії безпеки для України, для всієї Європи, і Україна вже є частиною Європи й буде частиною рівноправною ЄС" — сказав Зеленський.
Про що ще розповів Володимир Зеленський
Президент повідомив, що телефонні розмови між Трампом та Путіним не несуть загрози для США, адже він вважає Трампа "сильнішим" за Путіна. Та мають бути пріоритети, і головний з них — це Україна. Адже Україна несе більше ризиків від таких переговорів.
"У нас була хороша з паном Трампом, він сказав що Путін хоче зупинити війну, а я сказав що він брехун, і що він (Трамп — ред.) може натиснути на Путіна, бо я не довіряю йому", — розповів Зеленський щодо телефонної розмови між ним та президентом США Дональдом Трампом.
Також Зеленський вважає, що мирні переговори можна провести тільки за посередництва США. Та президент вважає, що голос Європи теж має бути присутнім під час переговорів, адже вони повноцінні партнери України.
"Це можна подивитись через той вклад грошовий і військовий, гуманітарний, різний, і фінансовий, який Європа вкладала разом з нашими партнерами зі Сполучених Штатів", — сказав Зеленський.
Також Володимир Зеленський наголосив, що не можна приймати рішення щодо України без України. Також безпекові гарантії для України — це необхідність, а без них очільник Росії Володимир Путін отримає паузу для підготовки окупації України.
Що відомо про мирні переговори для завершення війни Росії проти України
Американський президент Трамп заявив, що США ведуть "конструктивні переговори" з Києвом і Москвою щодо закінчення повномасштабної війни РФ проти України. Він знову не повідомив жодних деталей свого мирного плану для України, а тільки сказав, що хоче припинити "абсолютну бійню".
Міністр оборони США Піт Гегсет вважає, що повернення до кордонів до 2014 року нереалістичне, і спричиняє ще більше страждань та кровопролиття.