Перейти до основного змісту

Ілон Маск заявив, що не зацікавлений у купівлі TikTok

Ілон Маск виходить із Федеральної будівлі Філліпа Бертона 24 січня 2023 року в Сан-Франциско, Каліфорнія. Getty Images/Justin Sullivan

Американський мільярдер Ілон Маск заявив, що він не зацікавлений у купівлі TikTok, який влада США намагається заборонити через побоювання щодо національної безпеки.

Про це пише Reuters.

"Я не подавав заявку на купівлю TikTok", — сказав Маск через тиждень після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що він відкритий до того, щоб Маск придбав додаток, якщо той захоче.

"У мене немає жодних планів щодо того, що я б робив, якби мав TikTok", — сказав Маск, додавши, що сам він не використовує цей застосунок і не знайомий з його форматом.

"Я не поспішаю купувати TikTok, я взагалі рідко купую компанії", — сказав Маск, зазначивши, що його мільярдна покупка соціальної мережі Twitter, тепер перейменованої в X, була винятком.

"Зазвичай я створюю компанії з нуля", — додав він.

Дональд Трамп підписав указ, спрямований на відтермінування заборони на території США популярного додатка для коротких відео, який мав бути закритий 19 січня.

ByteDance було надано термін до січня, щоб продати американські активи TikTok або зіткнутися із забороною в США, після того, як законодавці висловили занепокоєння, що додаток становить загрозу національній безпеці, оскільки Китай може змусити компанію передавати дані американських користувачів. TikTok заперечував, що передавав або коли-небудь передаватиме дані користувачів із США.

Apple і Google не повернули TikTok у свої магазини додатків після набрання чинності законом США. У п’ятницю TikTok повідомив, що дозволяє користувачам Android у США завантажувати та підключатися до додатка через пакети встановлення на своєму вебсайті, щоб обійти обмеження в країні.

Трамп заявив, що він веде переговори з кількома потенційними покупцями TikTok і, ймовірно, ухвалить рішення щодо майбутнього додатка цього місяця. TikTok має близько 170 мільйонів американських користувачів.

Останнім часом Трамп заявив, що має "теплі почуття до TikTok", визнаючи, що цей додаток допоміг йому здобути підтримку молодих виборців на президентських виборах 2024 року.

Коли та чому TikTok вирішили заборонити в США

Законопроєкт, який вимагав від ByteDance протягом девʼяти місяців продати TikTok американському власнику, інакше мережу заборонять у США, президент Джо Байден підписав 24 квітня 2024 року. Міністерство юстиції країни визначило, що TikTok становить загрозу "величезної глибини та масштабу" національній безпеці. Мовляв, завдяки цьому застосунку Китай поширює пропаганду, а також використовує спеціальне програмне забезпечення, яке стимулює дітей проводити якнайбільше часу на платформі.

Ще одна вагома причина заборони — уряд КНР нібито може отримати дані користувачів TikTok. Згідно з законодавством Китаю, місцеві компанії мають співпрацювати з державною розвідкою. Шоу Цзі Чу, гендиректор китайської ByteDance, що володіє TikTok, раніше обіцяв, що дані американських користувачів соцмережі будуть недосяжними для Китаю і зберігатимуться на серверах, якими керує сторонній підрядник — компанія Oracle Corp.

Термін, до якого ByteDance має продати TikTok, завершився 19 січня 2025 року. На думку компанії закон, що вимагає її це зробити, порушує принципи захисту свободи слова відповідно до Першої поправки до Конституції США. У грудні 2024-го ByteDance звернулася до Верховного суду Сполучених Штатів з проханням призупинити дію закону. Але 17 січня суд таки підтримав закон.

Як писав Bloomberg, китайська влада розглядає можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо заборони в США не вдасться уникнути (Компанія ByteDance відмовилася це коментувати).

18 січня менш ніж за дві години до того, як заборона набула чинності TikTok припинив роботу у США. Програма також зникла з App Store від Apple та видає помилку під час завантаження у Google Play. Однак Трамп заявив, що після інавгурації накаже відтермінувати блокування китайської платформи TikTok. Через 12 годин після заборони та через кілька годин кілька годин після заяви Трампа, додаток почав відновлювати роботу у США.

Топ дня
Вибір редакції