Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила продаж Ізраїлю зброї на 7,4 мільярда доларів.
Про це повідомляє Bloomberg.
У п’ятницю, 7 лютого, Держдепартамент у двох окремих релізах повідомив Конгресу про схвалення продажу 3000 ракет класу "повітря-земля" Hellfire і відповідного обладнання на 660 млн доларів США, а також бомб, систем наведення та запалів на 6,75 мільярда доларів США.
Також продажі передбачають понад 2100 бомб GBU-39/B і 2800 корпусів для бомб MK-82. Очікується, що постачання бомб і пов'язаних із ними систем наведення розпочнуть у 2026 році, а постачання Hellfires, вироблені Lockheed Martin Corp., — у 2028 році.
"Сполучені Штати віддані безпеці Ізраїлю, і для національних інтересів США життєво важливо допомагати Ізраїлю розвивати і підтримувати сильний і готовий потенціал самооборони", — йдеться в заявах Держдепу.
Передбачувані продажі бомб здійснюватимуться як із запасів США, так і від підрядників, включно з Boeing Co., ATK Tactical Systems Co. і підрозділом L3Harris Technologies Inc.
Bloomberg додало, що минулого місяця адміністрація Трампа відправила Ізраїлю партію бомб вагою 2 тисячі фунтів (понад 900 кг), постачання яких було припинено колишнім американським президентом Джо Байденом через те, як Ізраїль провів військовий наступ на ХАМАС у Газі.
Раніше Трамп заявив, що переміщення частини палестинського населення зі зруйнованого війною Сектору Гази могло б "навести лад" у цьому регіоні. Зокрема, за його словами, Йорданія, Єгипет та інші арабські країни могли б прийняти більше біженців звідти. Він не відкинув ідеї того, щоб на території анклаву жили ізраїльтяни.
5 лютого Трамп заявив, що США хочуть взяти під свій контроль Сектор Гази, "вирівняти" його та встановити "економічний розвиток" в анклаві.
Вторгнення бойовиків ХАМАС в Ізраїль та угода щодо припинення вогню в Секторі Гази
7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.
15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складається із трьох послідовних етапів. У першому етапі йдеться про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників.
Другий етап передбачатиме подальше звільнення заручників й повне виведення військ, а третій етап — початок відновлення Гази. CNN пише, що другий і третій етапи будуть узгоджені під час першої фази. Ці переговори почнуться на 16-й день після реалізації угоди.