Перейти до основного змісту

Після замаху керівника Rheinmetall охороняють як канцлера Німеччини — ЗМІ

Армін Паппергер, генеральний директор німецького виробника зброї і постачальника автомобілів Rheinmetall, виступає на віртуальній пресконференції в Дюссельдорфі, західна Німеччина, 14 березня 2024 року. Getty Images/AFP/INA FASSBENDER

Після того, як стало відомо, що гендиректор німецького збройового концерну Rheinmetall Армін Паппергер став мішенню російських спецслужб, його охороняють як федерального канцлера. Німецьким спецслужбам стало відомо, що на таємній зустрічі з представниками ГРУ Володимир Путін згадував Паппергера як "провокатора".

Про це пише німецьке видання Focus з посиланням на джерела.

Зазначається, що Паппергер завжди був відкритим у спілкуванні і сміливо підходив до людей. Однак тепер, виходячи з дому, одягає бронежилет, озброєні охоронці возять його на ділові зустрічі на броньованому автомобілі. Кожного відвідувача попередньо перевіряють, звертаючись до поліції та Управління охорони конституції.

"Мене захищатимуть і охоронятимуть, як федерального канцлера", — сказав Паппергер на пресконференції.

Видання зазначає, що посилену охорону керівник Rheinmetall отримав після того, як у червні 2024 року канал CNN повідомив, що Паппергер став мішенню російських спецслужб і його життя під загрозою. Німецькі органи безпеки класифікували інформацію CNN як правдивий. Федеральний уряд надав йому посилений захист.

Focus зазначає, що коли в лютому 2024 року було оголошено, що Rheinmetall побудує завод боєприпасів і танкоремонтний цех на заході України, "у Кремлі відреагували бурхливо".

Високопоставлені силовики повідомили виданню, що у березні 2024 року Володимир Путін у Ростові-на-Дону провів таємну зустріч з високопоставленими офіцерами армії та представниками Головного розвідуправління РФ на яких обговорювали постачання Rheinmetall зброї для ЗСУ, а також заплановане будівництво заводів в Україні.

Джерела видання зазначають, що Путін чотири рази згадав у своїй промові Паппергера, "і тим самим затаврував його" як провокатора і підбурювача через постачання концерном зброї Україні.

"Незвичайне та жорстке оголошення, яке справді нас вразило", – сказав виданню високопосадовець Федерального відомства з охорони конституції.

За словами джерел, це повідомлення викликало тривогу серед німецьких органів безпеки.

28 січня НАТО офіційно підтвердило, що Росія мала намір його вбити. Досі про це повідомляли лише ЗМІ.

Сам Паппергер вважає, що Росії не подобається діяльність його компанії, тому вони планували його вбити.

Що відомо про Арміна Паппергера

Армін Паппергер очолює німецький оборонний концерн Rheinmetall з 2013 року. У жовтні 2024 року він повідомляв, що концерн планує відкрити в Україні чотири заводи, і один "вже працює". На заводі виробляють бойові машини піхоти (БМП) Lynx. Компанія Rheinmetall володіє 51% акцій цього підприємства.

У грудні 2024 року Армін Паппергер увійшов до рейтингу найвпливовіших людей Європи 2025 року за версією видання Politico у категорії "Мрійники".

Росія планувала вбити генерального директора німецького збройового концерну Rheinmetall Арміна Паппергера. США та Німеччина запобігли цьому.

Про це повідомило CNN із посиланням на поінформовані джерела, зокрема 5 високопосадовців США та інших країн Заходу.

На початку 2024 року розвідка США виявила що російський уряд планував вбивство Паппергера як очільника німецького виробника зброї, що виробляв артснаряди і військову техніку для України.

За словами джерел, цей замах був одним із серії планів РФ ліквідувати керівництво оборонної промисловості по всій Європі, яке військово підтримувало Україну. План проти Паппергера був найближчим до виконання.

США попередили служби безпеки Німеччини, і ті зірвали змову.

Готовність Росії вбивати приватних осіб — сигнал західним чиновникам, що Кремль готовий далеко зайти в тіньовій війні на Заході, пише видання.

"Паппергер був очевидною мішенню: його компанія Rheinmetall є найбільшим і найуспішнішим німецьким виробником життєво важливих 155-мм артилерійських снарядів, які стали вирішальною зброєю в українській війні", — ідеться в матеріалі CNN.

До того Rheinmetall відкриває в Україні завод з виробництва бронетехніки, що, за словами одного з джерел, викликає глибоке занепокоєння в Росії.

Речниця Ради нацбезпеки США Едрієн Вотсон заявляла, що дії РФ не перешкодять членам НАТО продовжувати підтримувати Україну.

Співпраця України та Rheinmetall

4 грудня 2023 року стало відомо, що Rheinmetall отримав замовлення на виробництво і постачання Україні артилерійських снарядів на суму близько 142 мільйони євро. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році.

17 лютого 2024-го Rheinmetall повідомила, що відкриє в Україні завод з виробництва артилерійських боєприпасів.

У травні гендиректор німецької компанії заявив, що оборонний концерн планує створити в Україні ще одне підприємство, яке вироблятиме системи ППО.

10 червня в Україні розпочав роботу перший цех Rheinmetall з ремонту і виробництва бронетехніки. Підприємство створили спільно з Укроборонпромом.

12 червня компанія на Конференції з відновлення України в Берліні домовилася з Києвом про початок виробництва бойових машин піхоти Lynx.

Топ дня
Вибір редакції