Перейти до основного змісту

Майже без шансів — спецпредставник Трампа про повернення Україні ядерної зброї

Кіт Келлог виступає на Конференції консервативних політичних дій (CPAC) у Нешнл-Харборі, штат Меріленд, США, 4 березня 2023 року. Getty Images/Bloomberg/Al Drago

Спецпредставник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що Київ майже не має шансів повернути собі ядерну зброю як альтернативу членства в НАТО.

Про це він сказав в інтерв'ю Fox News.

За словами спецпредставника американського президента, ймовірність того, що Україна поверне ядерну зброю, перебуває "між мінімальною і нульовою".

"Будьмо чесними, ми обидва знаємо, що цього не станеться", — сказав Келлог журналісту й зазначив, що переозброєння України ядерною зброєю – це не вихід.

Раніше в інтерв'ю британському журналісту Пірсу Моргану президент України Володимир Зеленський заявляв, що якщо процес прийняття України до НАТО затягнеться "на роки й десятиліття", то партнери мають повернути ядерну зброю.

Також Зеленський під час зустрічі з представниками Міжнародної медіаради в Давосі заявляв, що президент США Дональд Трамп може вплинути на те, чи вступить Україна до НАТО.

Що таке Будапештський меморандум і чому Україна віддала свою ядерну зброю

5 грудня 1994 року тодішній президент Леонід Кучма на саміті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) підписав з лідерами США, Росії та Великої Британії міжнародний договір "Про нерозповсюдження ядерної зброї".

Згідно з ним, Україна, де у той час був розміщений третій за розміром ядерний потенціал серед усіх держав світу, зобов’язувалася стати без’ядерною державою. До 1996 року вона виконала цю умову та знищила 2000 стратегічних ядерних боєзарядів, успадкованих від СРСР.

Зі свого боку США, Росія та Велика Британія зобов'язувалися поважати незалежність, суверенітет та кордони України, утримуватися від застосування воєнної сили проти неї, а також від економічного тиску.

Топ дня
Вибір редакції