Таліби призупинили діяльність єдиної в Афганістані жіночої радіостанції "Radio Begum" після рейду на її приміщення в Кабулі у вівторок, 4 лютого.
Про це пише CNN.
За словами керівництва станції, співробітники Міністерства інформації та культури Талібану провели обшук у редакції, вилучивши комп’ютери, жорсткі диски, документи та мобільні телефони працівників, зокрема журналісток. Також було затримано двох чоловіків-працівників, які не обіймали керівних посад.
Міністерство підтвердило призупинення мовлення "Radio Begum", звинувативши його у порушенні "політики мовлення" та "неналежному використанні ліцензії". Однією з причин закриття назвали "несанкціоноване надання контенту іноземному телеканалу", однак конкретну телекомпанію не уточнили.
Незалежна правозахисна організація "Репортери без кордонів" (RSF) засудила дії талібів і закликала до негайного відновлення роботи станції.
"Radio Begum" транслювало шість годин навчальних програм на день, а також випуски про здоров’я, психологію та духовність, орієнтовані на жіночу аудиторію. Радіостанція надавала дистанційну освіту афганським дівчатам, яким заборонено відвідувати школи після шостого класу, та запевнила, що не займається політичною діяльністю.
Крім радіомовлення, "Radio Begum" пропонувало онлайн-уроки, які записувалися в студіях у Парижі. Це дозволяло поширювати знання в країні, де жінки все більше стикаються з обмеженнями в доступі до освіти та громадського життя.
У травні 2021 року США та союзники завершили антитерористичну операцію в Афганістані, яка розпочалася після атаки на Сполучені Штати 11 вересня 2001-го, та почали виводити звідти війська. Вже в серпні 2021-го президент Афганістану Ашраф Гані передав владу ісламістському руху "Талібан", що наступав на столицю країни — Кабул. Після приходу до влади таліби запровадили низку законів, які, зокрема, обмежують права жінок. Серед іншого афганським жінкам та дівчатам заборонили навчатися в університетах, самостійно подорожувати на далекі відстані, працювати у неурядових організаціях, відвідувати спортзали. Крім того, їх зобов'язали носити хіджаб у громадських місцях.