Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і генсек НАТО Марк Рютте вважають, що партнерам по НАТО вдасться владнати ситуацію з митними погрозами президента США Дональда Трампа.
Про це вони сказали на спільній пресконференції, відповідаючи на питання чи не вплине на Альянс торгівельна війна між найбільшими членами НАТО США і Канадою, а також заяви Трампа про нові мита на товари з ЄС та Британії.
Рютте переконаний, що країн Альянсу зможуть впоратися з цими проблемами.
"Між союзниками завжди є проблеми іноді більші, іноді менші. Але я абсолютно переконаний, що це не вплине на наше колективне стримування.", — сказав він.
За словами генсека НАТО, США продають Європі більше, ніж купують на європейському ринку.
"Коли ви говорите про торгівлю, цікаво побачити, що активне сальдо торгового балансу США, що потрапляє в Європу, спостерігається з 2022 року. Вони продають Європі більше, ніж ми продаємо їм. А чистий профіцит становить 180 мільярдів доларів з 2022 року. Це говорить вам про те, що є більше цифр, на які варто звернути увагу", — сказав він.
Своєю чергою Кір Стармер заявив, що обговорювати митні тарифи проти Британії ще рано.
"Що стосується, по-перше, тарифів, то, очевидно, ще рано. І я вважаю, що справді важливо мати відкриті та міцні торгові відносини. І це стало основою моїх дискусій із президентом Трампом.І я знаю, що заплановані інтенсивні дискусії США та ЄС", — сказав він.

Читати ще
У ЄС відповіли на митні погрози ТрампаЩо відомо про тарифну політику Трампа
Президент США Дональд Трамп у суботу, 1 лютого, запровадив мита на імпорт з Канади, Мексики та Китаю – трьох найбільших торговельних партнерів США. За словами президента Трампа, це рішення є відповіддю на їхню роль у сприянні нелегальній імміграції та потраплянню наркотиків до Сполучених Штатів.
За даними прикордонної служби США, від жовтня 2023 року до вересня 2024 на північному кордоні США з Канадою було вилучено 19,5 кг фентанілу, тоді як на південному кордоні з Мексикою – 9 525 кг.
Трамп підписав три виконавчі укази, що офіційно започатковують торговельні заходи в рамках його другої каденції.
Зокрема, йдеться про 25% мита на імпорт до США товарів з Канади та Мексики, 10% мита на імпорт енергоносіїв з Канади, та 10% мито на товари з Китаю (на додачу до вже запроваджених 25%).
У відповідь на запроваджені президентом США підвищені мита, Канада і Мексика заявили, що готують схожі заходи, а в Китаї заявили, що вдадуться до "необхідних контрзаходів, аби захистити законні права та інтереси".
Трамп також заявив, що мита на товари з ЄС, які імпортуються до США, будуть введені "дуже скоро".
2 лютого президентка Мексики Клаудія Шейнбаум оголосила про запровадження відповідних митних та не митних заходів щодо США після рішення адміністрації Дональда Трампа накласти 25% мита на мексиканські товари.
Канада відповіла на нові мита шляхом введення 25% мит на американські товари – від напоїв до побутової техніки.
Європейський Союз заявив, що "відповість рішуче", якщо США запровадять мита на європейські товари.