Директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова написала відкритого листа президенту Зеленському з проханням втрутитись у ситуацію між АОЗ та Міноборони.
Вона опублікувала листа на своїй сторінці у Facebook.
У листі вона заявила, що через ситуацію, яка склалась навколо її звільнення, вже тиждень не підписувались платіжні документи згідно з контрактами, укладеними Агенцією. Документи зі звітністю для Міністерства оборони та Генерального штабу заморожені, а нові контракти на постачання зброї в ЗСУ не підписують.
Марина Безрукова додала, що "за посаду не тримається". Та вона вважає, що Міноборони намагається звільнити її з порушенням процедур закону та всупереч міжнародним зобов'язанням, і це руйнує інституцію та спроможність працювати швидко та ефективно задля забезпечення ЗСУ.
"Суть проблеми полягає не просто у спробі звільнити мене, а у фактичному руйнуванні інституції із порушенням всіх можливих законів та міжнародних зобов’язань України. Єдиний правильний шлях виходу з цієї кризи – захистити Агенцію оборонних закупівель виключно у правовий спосіб", — написала Марина Безрукова.
Директорка АОЗ просить президента втрутитись у ситуацію, гарантувати розв'язання конфлікту з Міноборони у правовий спосіб, та забезпечити повноцінну і стабільну роботу АОЗ, без тиску, блокувань та атак.
Суспільне звернулось до Офісу президента по коментар щодо цієї ситуації.
Що говорять у Міноборони
У Міністерстві оборони повідомили, що 31 січня закінчується контракт з Мариною Безруковою. Серед ключових причин змін керівника — невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та несвоєчасної комунікації з боку Агенції, необґрунтоване перенесення графіків постачання, наголосили у Міноборони.
З 1 лютого 2025 року тимчасове виконання обов’язків керівника Агенції покладено на Арсена Жумаділова. Він виконуватиме ці функції до моменту затвердження нового директора у встановленому порядку.
У Міністерстві також повідомили, що 20 січня один із незалежних членів Наглядової ради повідомив про вихід зі складу ради. Причиною стала відсутність належної комунікації з боку Агенції щодо погодження деталей контракту з ним. Через це, кількість членів у Наглядовій раді АОЗ зменшилась до чотирьох, що порушило баланс та ефективність її роботи, наголосили у Міноборони.
Міноборони також заявляє, що голова Наглядової ради АОЗ не забезпечив належної комунікації з її членами та Міністерством оборони. Рішення Наглядової ради оголошувалися у соцмережах без офіційного інформування Міністерства, а додаткова угода про продовження контракту з Мариною Безруковою укладалась без погодження з Міністерством, йдеться у заяві МОУ.
Продовження контракту з Мариною Безруковою вимагало згоди Міністерства, вважають у Міноборони. Та голова Наглядової ради Юрій Джигир підписав додаткову угоду без відповідного погодження. У Міноборони вважають це порушенням повноважень голови Ради визначених законом та статутом підприємства.
Що відомо про зміни керівництва в Агенції оборонних закупівель
24 січня міністр оборони Рустем Умєров прийняв рішення звільнити керівницю Агенції оборонних закупівель Марину Безрукову попри рішення наглядової ради АОЗ продовжити з Безруковою контракт. Крім того, з Наглядової ради буде відкликано двох представників держави – Юрія Джигира та Тараса Чмута.
27 січня Умєров ініціював службове розслідування в Агенції оборонних закупівель, на цей час керівницю агенції Марину Безрукову відсторонили від виконання обов'язків. Обовʼязки директора АОЗ тимчасово поклали на Арсена Жумаділова.