Перейти до основного змісту

Axios: конгресменам США заборонили використовувати DeepSeek

ЗМІ
Капітолій США у Вашингтоні освітлений ввечері, 9 лютого 2024 року. AP/J. Scott Applewhite

Американським конгресменам заборонили користуватися та встановлювати китайським чат-ботом DeepSeek на будь-яких офіційних телефонах чи інших девайсах.

Про це повідомив портал Axios з посиланням на лист, надісланий департаментам Палати представників Конгресу США.

"Зараз DeepSeek знаходиться на розгляді в Палаті представників Конгресу США і наразі не дозволений для офіційного використання", — йдеться у повідомленні.

Раніше італійське Управління із захисту персональних даних розпорядилося заблокувати китайську програму DeepSeek. Як йдеться в заяві регулятора, причиною стало невдоволення відповідями китайської компанії, яка вказала, що не працює в Італії і не підкоряється нормам ЄС.

Що відомо про DeepSeek

DeepSeek — китайський стартап, який набрав шалену популярність, оскільки більшість функцій там безкоштовні. Google Play попереджає, що DeepSeek може передавати "деякі типи даних" користувачів третім особам. Розробник каже, що збирає ім'я, прізвище, файли, документи, фото та відео для обробки запитів. Вся ця інформація зберігається на серверах у Китаї.

28 січня DeepSeek заявила про масштабну кібератаку. Через це призупинили реєстрацію нових користувачів. У компанії повідомили, що виявили проблему і вже впровадили необхідні виправлення.

Китайську компанію звинувачують у крадіжці технологій штучного інтелекту в американських розробників. В OpenAI заявили, що мають докази того, що китайська DeepSeek використала дані їх ChatGPT для навчання своєї моделі штучного інтелекту.

Видання The New York Times ставить під сумнів те, що DeepSeek витратив на стартап майже шість мільйонів доларів, оскільки інші гіганти інвестували у свої проєкти сотні мільйонів доларів. Саме тому, коли з'явився DeepSeek, фондові ринки світу обвалилися.

Президент США Дональд Трамп називав DeepSeek "тривожним дзвіночком" для американських технологічних корпорацій. Він стверджує, що американські компанії повинні "сфокусуватися на змаганнях", аби не допустити домінування Китаю у сфері штучного інтелекту.

Топ дня
Вибір редакції