Китайський застосунок, створений на основі штучного інтелекту, DeepSeek заблокували на території Італії через загрозу персональних даних.
Про це 30 січня повідомив місцевий регулятор Garante.
За його словами, обмеження запровадили для захисту даних італійських користувачів. Регулятор спитав, які дані збираються, для чого і чи зберігаються вони в Китаї. Згодом китайська компанія надала інформацію, проте "зміст повідомлення визнано абсолютно недостатнім", додає Garante.
У DeepSeek заявили, що вони не працюють в Італії, тобто не мають офісу на території країни, тому європейське законодавство щодо збору даних на них не поширюється. Починаючи з 29 січня DeepSeek зник із цифрових магазинів Італії.
Що відомо про DeepSeek
DeepSeek — китайський стартап, який набрав шалену популярність, оскільки більшість функцій там безкоштовні. Google Play попереджає, що DeepSeek може передавати "деякі типи даних" користувачів третім особам. Розробник каже, що збирає ім'я, прізвище, файли, документи, фото та відео для обробки запитів. Вся ця інформація зберігається на серверах у Китаї.
28 січня DeepSeek заявила про масштабну кібератаку. Через це призупинили реєстрацію нових користувачів. У компанії повідомили, що виявили проблему і вже впровадили необхідні виправлення.
Китайську компанію звинувачують у крадіжці технологій штучного інтелекту в американських розробників. В OpenAI заявили, що мають докази того, що китайська DeepSeek використала дані їх ChatGPT для навчання своєї моделі штучного інтелекту.
Видання The New York Times ставить під сумнів те, що DeepSeek витратив на стартап майже шість мільйонів доларів, оскільки інші гіганти інвестували у свої проєкти сотні мільйонів доларів. Саме тому, коли з'явився DeepSeek, фондові ринки світу обвалилися.
Президент США Дональд Трамп називав DeepSeek "тривожним дзвіночком" для американських технологічних корпорацій. Він стверджує, що американські компанії повинні "сфокусуватися на змаганнях", аби не допустити домінування Китаю у сфері штучного інтелекту.