Державні облігації (ОВДП). Фінансова абетка

.

Що таке облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП)

Що говорить підручник

Облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку.

ОВДП підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Що хотів сказати автор

ОВДП – це один з інструментів Міністерства фінансів для залучення додаткових коштів, які пізніше можуть бути використані як для погашення міжнародних боргів, так і для інших витрат державного бюджету.

Для нас же це інвестиційний інструмент, який працює за системою схожою з депозитами: ми на певний фіксований час віддаємо свої гроші, проте по закінченню строку нам їх повертають з відсотками.

А чи знаєте ви?

  • Повернення ОВДП гарантується державою у 100% розмірі. Виключення – хіба оголошення дефолту.
  • Наразі ОВДП інвестиція вигідніша, ніж депозит. Якщо при депозитові ви захищаєте себе від інфляції, то ОВДП дають можливість навіть трохи заробити.

Для допитливих

Державні облігації за тривалістю строку можуть бути:

  1. довгострокові – понад п'ять років;
  2. середньострокові – від одного до п'яти років;
  3. короткострокові – до одного року.

Історична довідка

В Україні державні облігації випускаються ще з початку 2000-х років, проте популярності набули відносно нещодавно. Не в останню чергу через їх високу дохідність (різниця між сумою, яку ви заплатили за ОВДП та тією, яку вам поверне держава).