Перейти до основного змісту

Командувач Сухопутних військ визнав помилки під час створення 155 ОМБр, але вважає її перспективною

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Михайло Драпатий заявив, що 155 бригада "Анна Київська" формувалася за низької ефективності та мотивації командирів середньої ланки. Було формальне ставлення з боку відповідальних осіб. Бригада на фронті менше ніж місяць, вона "перспективна і ще проявить себе".

Про це Драпатий написав у Facebook.

Він сказав, що під час генерації нової бригади було формальне ставлення з боку відповідальних осіб. Він зауважив такі проблемні моменти:

  • неналежне управління та контроль за всім процесом;
  • помилки під час комплектування;
  • не завжди виважені рішення щодо управління особовим складом бригади;
  • недосконале планування підготовкою як в Україні, так і за кордоном;
  • запізніла реакція вищого командування на проблеми, що виникали в процесі створення та набуття спроможностей новою бойовою одиницею Сухопутних Військ.
"Головний виклик, з яким стикнулася бригада – це низька ефективність та мотивація командирів середньої ланки, які безпосередньо керують людьми. Це, а також залучення підрозділів в бойові дії, зумовлюють кількість СЗЧСамовільне залишення частини в 155 бригаді. Маю зазначити, що не спостерігав масових випадків залишення воїнами своїх бойових позицій", — додав Драпатий.

Щодо СЗЧ, Драпатий каже, що не спостерігав масових випадків залишення військовими бойових позицій. "Натомість спостерігаю певну підміну понять, коли кількість СЗЧшників дорівнюють випадкам дезертирства", — акцентував він.

Водночас він вважає, що було зарано публічно коментувати ситуацію в бригаді до встановлення всіх обставин, а ще додав, що всі події зі створенням 155 ОМБр сталися до його призначення в Командування сухопутних військ.

Драпатий каже, що днями доповів Верховному головнокомандувачу ЗСУ Володимиру Зеленському про ситуацію в 155 бригаді та рішення КСВ щодо проблем, які озвучували медійники і військові. Він також зустрічався з командуванням 155 бригади та французькими журналістами, які зараз працюють в підрозділі, щоби побачити, як воїни "Анни Київської" виконують бойові задачі та застосовують надане Францією озброєння.

"Формування та озброєння з нуля нової бригади спільно з іноземною країною відбувалося вперше і в доволі стислі строки — всього за кілька місяців. Ніхто не мав такого досвіду раніше, тому неможливо було передбачити всі нюанси та деталі цього процесу. Проєкт такого масштабу для Командування Сухопутних військ став викликом, і не всі служби спрацювали на відмінно", — додає генерал-майор.

Бійці бачать не лише проблеми, але і позитивні сторони, каже командувач. Він вважає, що 155 бригада імені Анни Київської — перспективна і ще проявить себе, однак потрібен час і зусилля для виправлення помилок, допущених під час формування.

Розслідування щодо бригади ЗСУ "Анна Київська"

У Франції проходила навчання та підготовку окрема 155 механізована бригада ЗСУ "Анна Київська", яка наразі перебуває на Покровському напрямку на Донеччині.

Український журналіст Юрій Бутусов наприкінці грудня 2024 року заявив про неналежне формування та забезпечення бригади. Зокрема йшлося про проблеми з особовим складом, технікою та боєприпасами, через що вона зазнає втрат.

З 1924 військових, які вирушили на навчання, лише 51 мав досвід служби понад рік, 459 — служили менше року, а більшість – 1414 осіб – були новобранцями з терміном служби менше двох місяців. Ще близько 150 бійців потрапили на навчання навіть без проходження базової підготовки. А за час перебування у Франції близько 50 військових дезертували.

У Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили Суспільному, що розпочали розслідування за статтями про перевищення повноважень та дезертирство.

У Міноборони у відповідь на запит "Радіо Свобода" зазначили, що в другій половині 2024 року Франція підготувала і забезпечила українську бригаду чисельністю близько 2000 військових для загальновійськових операцій. Навчання відбувалися на французькому озброєнні, передбаченому для передачі Україні, і після завершення підготовки військові повернулися додому разом із технікою. Розслідування щодо 155 бригади у Франції не стали коментувати.

8 січня на Рівненщині ДБР затримало командира однієї з рот 155 бригади. Його підозрюють у тому, що він самовільно залишив частину та спонукав до цього побратимів.

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!

Топ дня
Вибір редакції