Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар підтвердив, що Ізраїль завдав ударів по ймовірних об'єктах хімічної зброї і ракетах великої дальності в Сирії, щоб не допустити їхнього "потрапляння до рук ворогів".
Про це пише The Times of Israel.
"У нас — єдиний інтерес, це безпека Ізраїлю та його громадян. Тому ми завдали ударів по стратегічних системах озброєнь, наприклад, по хімічній зброї, що залишилися, ракетам і реактивним снарядам дальньої дії, щоб ті не потрапили до екстремістів", — заявив Саар.
Міністр не надав подробиць про те, коли і де відбулися удари.
За його словами, присутність ізраїльських військових на сирійській території є тимчасовою і обмеженою, і має на меті лише забезпечити безпеку Ізраїлю у період після усунення президента Сирії Башара Асада.
У 2013 році Сирія погодилася здати свої запаси хімічної зброї після міжнародного обурення хімічною атакою поблизу Дамаска, внаслідок якої загинули сотні людей. Однак широко поширена думка, що сирійський уряд зберіг частину свого хімічного арсеналу і зіткнувся з звинуваченнями в розгортанні такої зброї в наступні роки, що ще більше посилює занепокоєння щодо її використання в тривалій громадянській війні.
8 грудня ізраїльські ВПС завдали ударів по десятках цілей у Сирії з метою перешкодити ворожим Ізраїлю силам заволодіти зброєю.
Захоплення Дамаска і втеча Асада
Сирійські повстанці зранку 8 грудня оголосили про звільнення Дамаска. Президент країни Башар Асад покинув столицю. Reuters, посилаючись на дані на дані сервісу Flightradar24, а також на двох неназваних співрозмовників у Сирії повідомляло, що літак Асада міг зазнати трощі. Однак агентству не вдалося підтвердити, що на борту міг бути Башар Асад.
Водночас прем'єр-міністр Сирії Мухаммад Газі аль-Джалалі заявив, що готовий співпрацювати з будь-яким керівництвом, обраним сирійським народом, та вживати будь-яких заходів щодо передачі влади.
Пізніше сирійська армія заявила, що її сили продовжують військові операції проти повстанців у сільській місцевості поблизу міст Хама, Хомс та Дараа.