Наразі до реєстру будівельної діяльності України, який дозволяє сформувати містобудівну документацію, вже під'єднано понад 150 територіальних громад.
Про це під час заходу "Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення" розповіла заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська, передає кореспондентка Суспільного.
"Ми плануємо що найближчим часом всі територіальні громади підключаться до зазначеного реєстру, наповнять його наявною містобудівною документацією, або почнуть розробляти нову. Надалі це дасть можливість чіткого розуміння у плануванні відновлення українських територій", — сказала посадовиця.
За її словами, Міністерство розвитку громад та територій також планує детально пропрацювати та почати розробку реєстрів з ціноутворення, аби вони були прозорими для інвесторів.
"Робимо це для того, щоб усі суб'єкти які бажають отримати інформацію щодо того, яким чином розвивається та чи інша територія, і яким чином планувати свою діяльність. Тож щоб мати сформувати такий витяг, для цього і потрібна наявність такої документації в цифровому форматі", — сказала Козловська.
Крім цього посадовиця анонсувала початок роботи містобудівного кадастру на державному рівні. За її словами, це велика платформа, яка містить в собі кілька основних реєстрів, завдяки яким працює сфера містобудування.
Зокрема йдеться про:
- єдиний державний реєстр системи у сфері будівництва;
- реєстр адміністративно-територіальних одиниць;
- реєстр будівель і споруд;
- адресний реєстр;
- реєстр енергоефективності.
Своєю чергою очільник Мінцифри Михайло Федоров, який також брав участь у заході заявив, що незабаром у застосунку "Дія" можна буде отримати витяг з містобудівної документації.
Що відомо про децентралізацію
Реформа децентралізації почалась у квітні 2014 року. Тоді Кабінет міністрів схвалив план впровадження реформи децентралізації.
28 грудня 2014 року було внесено зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, згідно з якими об'єднані територіальні громади утворені відповідно до перспективних планів отримували б такі самі повноваження та фінансові ресурси, що і міста обласного значення.
8 червня 2021 року посли держав "Групи семи" підтримали реформу децентралізації в Україні та дали п'ять рекомендацій щодо неї.
У березні 2024 року уряд затвердив Дорожню карту децентралізації. Документ визначає подальші кроки для реалізації реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні на 2024 — 2027 роки.
За даними порталу Gromada.info, станом на грудень 2024 року в Україні налічується 1470 територіальних громад.