Перейти до основного змісту

У Південній Кореї мітингувальники вимагають відставки президента

Люди ідуть маршем зі свічками, засуджуючи несподіване оголошення президентом Південної Кореї Юном Сук Йолем воєнного стану минулої ночі, яке було скасоване кількома годинами пізніше, і закликаючи до його відставки, в Сеулі, Південна Корея, 4 грудня 2024 року. REUTERS/Kim Kyung-Hoon

У Південній Кореї протестувальники вийшли на вулиці по всій країні з вимогою відставки президента Юн Сук Йоля через запровадження ним воєнного стану, який наразі скасований. На площах міст проходять акції зі свічками.

Про це повідомляє Yonhap.

“Після оголошення воєнного стану вперше за 45 років увечері 4 грудня по всій країні тривали віча зі свічками та протести з вимогою відставки президента Юн Сук Йоля. Громадяни зі свічками сходилися до великих міських центрів по всій країні, які пережили болісний досвід воєнного стану в минулому”, — пише агенція.

Як пише CNN, сотні протестувальників вирушили до офісу Юна у Сеулі. Протестувальники вимагали арешту Юна, сотні людей тримали плакати та пройшли центром міста о 21:00 за місцевим часом.

Марш розпочала найбільша профспілкова група Південної Кореї, яка заявила, що її члени страйкуватимуть, доки президент не піде у відставку. Міністр оборони Юна , начальник штабу та інші високопосадовці подали у відставку, нагадує CNN.

Раніше у Сеулі протестувальники зібралися біля Національних зборів, куди за кілька годин до цього законодавці увірвалися всередину, щоб проголосувати проти указу про запровадження воєнного стану. Коли настала ніч, демонстранти знову зібралися, влаштувавши мітинг зі свічками на знак опозиції до президента.

"Все більше і більше людей, здається, просочуються до Національної асамблеї після закінчення роботи, щоб приєднатися до протесту зі свічками. Я чула, що тисячі людей перебувають у Кванхвамуні. Тут натовп постійно скандує заклики до імпічменту президента Юна", — пише журналістка The Washington Post.

За словами журналістки видання, на момент написання постів у Х вона нарахувала щонайменше кілька тисяч людей на площі біля Національній Асамблеї.

Оголошення воєнного стану у Південній Кореї

3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні оголошується воєнний стан. За його словами, це пов'язано з діяльністю опозиції. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".

Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".

Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Зокрема указ, виданий начальником штабу армії Південної Кореї генералом Пак Ан Су, забороняє всю політичну діяльність, у тому числі протести. Також тимчасово припинено діяльність парламенту.

Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці, негайно повернутися до роботи протягом 48 годин. Тих, хто порушує воєнний стан, можуть заарештувати або провести обшук без арешту.

Парламент Південної Кореї ухвалив резолюцію із закликом скасувати воєнний стан в країні. Згідно із законодавством Південної Кореї, якщо парламент більшістю голосів вимагає скасування воєнного стану, президент зобовʼязаний його скасувати.

Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.

Топ дня

Вибір редакції