Представники опозиції Південної Кореї подали в середу, 4 грудня, пропозицію про імпічмент президента Юн Сук Йоля після того, як він запровадив воєнний стан, що занурив країну в політичну кризу.
Про це пише The New York Times.
Повідомляється, що депутат від опозиційної Демократичної партії Кім Йонг-Мін оголосив про пропозицію імпічменту на пресконференції в середу і сказав, що вона може бути винесена на голосування вже в п'ятницю.
Національна телерадіокомпанія KBS повідомила, що шість партій спільно запропонували відповідний законопроєкт. Серед них не було Партії народної влади Юна.
Національна асамблея може оголосити імпічмент президенту, якщо за це проголосує більше двох третин депутатів. Партія пана Юна контролює 108 місць у 300-місному законодавчому органі, тому деякі члени його партії повинні проголосувати за імпічмент, щоб він пройшов.
Якщо депутати проголосують за імпічмент пана Юна, він буде тимчасово відсторонений від посади. Для того, щоб президент був усунутий з посади, Конституційний суд повинен винести рішення про це в ході судового розгляду.
Як відзначає видання, оголошення Юном воєнного стану в незапланованому телевізійному зверненні пізно ввечері у вівторок спровоквувало політичний хаос та викликало спогади про диктаторські повоєнні режими, які придушували мирне інакомислення і створювали поліцейську державу. Ще до сходу сонця в Сеулі в середу він відступив.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні оголошується воєнний стан. За його словами, це пов'язано з діяльністю опозиції. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Зокрема указ, виданий начальником штабу армії Південної Кореї генералом Пак Ан Су, забороняє всю політичну діяльність, у тому числі протести. Також тимчасово припинено діяльність парламенту.
Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці, негайно повернутися до роботи протягом 48 годин. Тих, хто порушує воєнний стан, можуть заарештувати або провести обшук без арешту.
Парламент Південної Кореї ухвалив резолюцію із закликом скасувати воєнний стан в країні. Згідно із законодавством Південної Кореї, якщо парламент більшістю голосів вимагає скасування воєнного стану, президент зобовʼязаний його скасувати.
Юн заявив, що скасує воєнний стан у країні на засіданні Кабінету міністрів.