Перейти до основного змісту

Погано підготовлені та слабо оснащені колишні ув'язнені: у Курській області взяли у полон 11 росіян

Російський колишній ув'язнений, який підписав контракт з військом РФ та потрапив у полон українських десантників у Курській області. Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України/Фейсбук

80 десантно-штурмова бригада поповнила обмінний фонд, взявши у полон 11 російських військових у Курській області Росії.

Про це повідомили у Командуванні Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

“Під час одного із невдалих ворожих штурмів Львівські десантники знищили окупантів, дехто втік, а ті, хто вцілів та заховався, були взяті в полон підрозділом Галицької бригади”, — йдеться у повідомленні.

Десантники оприлюднили відео, де російські бійці, колишні увʼязнені, розповідають, що підписали контакт та потрапили до 11 десантно-штурмової бригади армії РФ. Вони отримали завдання захопити населений пункт підконтрольний ЗСУ, де також перебуває російське цивільне населення.

“Погано підготовлених та слабо оснащених колишніх увʼязнених кинули гинути, як гарматне мʼясо, а їхнє командування втекло щойно почався бій. Противник, зустрівшись з нашими десантниками, вирішив здатись, чим зберіг власне життя”, — зазначили у бригаді.

Полонені розповіли, що їм сказали, що їм нібито доведеться битися з іноземними найманцями, а також наказали не здаватися у полон, а краще вбити себе виданими спеціально для цього гранатами. Дехто так і зробив, розповів один із полонених.

Що відомо про бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

Топ дня

Вибір редакції