Українська делегація на чолі з міністром оборони України Рустемом Умєровим відвідає Південну Корею для обговорення можливості надання військової допомоги. Візит може відбутися в середу, 27 листопада.
Про це повідомляє південнокорейське видання South China Morning Post, посилаючись на джерела.
За словами співрозмовників журналістів, Київ презентує партнерам список запитів, включно з протиповітряними ракетами та артилерійськими системами.
Науковий співробітник Корейського інституту аналізу оборони Ду Чжин Хо зазначив, що хоча Південна Корея є світовим лідером у виробництві звичайної зброї, вона, ймовірно, буде обережно ставитися до цього питання.
"Південна Корея прислухається до прохання України, але навряд чи візьме на себе чітке зобов’язання щодо надання зброї. Очікується, що південнокорейський уряд займе вичікувальний підхід, спостерігаючи за військовою співпрацею РФ з КНДР, перш ніж приймати рішення про свої наступні кроки", — сказав він.
Аналітики також підкреслюють, що рішення Сеула залежатиме від внутрішніх і зовнішніх чинників, включно з тиском Москви та опором південнокорейської опозиції. Як пише видання, деякі парламентарії вже пригрозили ініціювати імпічмент міністру оборони, якщо Південна Корея погодиться на постачання озброєнь.
Своєю чергою Кремль застерігає Сеул від подібних кроків, заявляючи, що це призведе "до руйнування двосторонніх відносин". Зокрема заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко заявив, що Сеулу "слід уникати дій, які можуть підірвати довгострокові національні інтереси".
На тлі посилення військової співпраці Росії та КНДР Україна продовжує шукати підтримку. Наприкінці жовтня цього року президент Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу KBS підтвердив намір направити до Південної Кореї "деталізований запит" на постачання артилерії та систем ППО.
Раніше видання Donga із посиланнями на джерела в південнокорейському уряді писало, що уряд Південної Кореї розглядає можливість постачати Україні артилерійські снаряди калібру 155-мм калібру у відповідь на розгортання сил Північної Кореї у Росії.
Що відомо залучення військових з КНДР у війну проти України
13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.
14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.
Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.
23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.
Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".
Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".
5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".