Перейти до основного змісту

Південна Корея розглядає постачання 155-мм снарядів в Україну у відповідь на війська КНДР у Росії

ЗМІ
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, 2024 рік. Адміністрація президента Південної Кореї/Facebook

Уряд Південної Кореї розглядає можливість постачати Україні артилерійські снаряди 155-мм калібру у відповідь на розгортання сил Північної Кореї (КНДР) у Росії. Президент Юн Сок Йоль обговорив ситуацію з північнокорейськими солдатами в РФ з прем'єром Канади.

Про це пише видання Donga із посиланнями на джерела в південнокорейському уряді.

Джерело в уряді, напередодні, 29 жовтня, зазначило в коментарі ЗМІ: "Північна Корея направила велику кількість військ, і існує консенсус, що ми також повинні відігравати відповідальну роль у міжнародній спільноті. Донедавна Україна також постійно зверталася за підтримкою 155-мм артилерійських снарядів".

Інше джерело в уряді додало, що остаточне рішення про такі постачання має ухвалити Рада національної безпеки. Ще буде детально обговорюватися, чи будуть 155-мм артилерійські снаряди надаватися в обхід через США, чи безпосередньо передаватися в Україну.

Ще одне високопоставлене джерело в уряді зазначило: "Якщо ми підтримаємо Україну летальною зброєю, найбільше занепокоєння викликає можливість того, що Росія використає це як привід для відкритого передавання КНДР технології повторного запуску міжконтинентальних балістичних ракет (МБР). Разом із тим це безпосередньо пов’язано з безпекою Корейського півострова".

Видання Donga нагадує, що минулого року уряд Південної Кореї надав непряму підтримку Україні, позичивши США 500 000 снарядів 155-мм, 100 000 снарядів Штати передали Україні.

30 жовтня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль поговорив телефоном із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Йоль поділився з Трюдо інформацією про відправлення військ КНДР до Росії і сказав, що це "може відбуватися швидше, ніж очікувалося". Трюдо запропонував, щоб обидві сторони дали скоординовану відповідь.

Інформаційне агентство Південної Кореї Yonhap передає, що в офісі Юн Сок Йоля кажуть: цього тижня розпочнуть переговори з Україною щодо спеціального представника Києва в Південній Кореї. Про це сторони домовилися раніше, під час телефонної розмови Йоля з президентом України Володимиром Зеленським.

Що відомо про ймовірне залучення військових з КНДР у війну проти України

13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.

Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.

23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.

Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".

Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".

Топ дня

Вибір редакції