Рада відправила у відставку міністра у справах ветеранів

. Уніан

Верховна рада відправила у відставку міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба.

Відповідне рішення підтримав 251 депутат на засіданні 16 грудня.

Бесараба було призначено на посаду міністра у справах ветеранів 4 березня 2020 року. До цього він був командувачем АТО та заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

Під час обговорення стало відомо, що Бессараб написав заяву про звільнення через стан здоров'я. Депутати повідомили, що у 65-річного ексміністра хвороба, тому він і вирішив відійти від справ. На що саме хворіє Бессараб, депутати не уточнили, однак вони обурювалися тим, що за майже рік від моменту призначення вони його майже не бачити і Бессараб не звітував про те, що зробив.

Дмитро Лубінець з депутатської групи "За майбутнє" заявив, що нардепи вкотре голосують за відставку міністра, якого не бачать.

"Ми вкотре голосуємо за когось і не бачимо цього міністра, ми не знаємо, що він робив, ми не бачимо його звіт, ми просто знову повинні виконати свою статистичну роботу — натиснути зелену кнопку", — сказав Лубінець.

Він зазначив, що Бессараб жодного разу не з'явився на засіданні комітету з прав людини, хоча розглядалися, зокрема, й права ветеранів. Депутат також закликав голосувати проти відставки Бессараба або утримуватися, аби міністр спочатку прийшов і доповів про зроблену роботу.

Що відомо

  • 15 грудня Бессараб написав заяву на звільнення. Аналогічну заяву написав і міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, але розгляд його відставки зняли з порядку денного 16 грудня через прохання профільного комітету про додатковий час на ознайомлення із заявою міністра.
  • Тим часом фракція "Слуга народу" обрала трьох кандидатів на посади міністрів енергетики, освіти та голови Міністерства у справах ветеранів.
  • 16 грудня Верховна рада підтримала зміни до закону "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державний службі, яке дозволяє працівникам залишатися на своїх посадах після досягнення 65-річного віку.