Зеленський підписав закон, який дозволяє держслужбовцям залишатися на посадах до 70 років

Оновлено
. Ілюстративне фото: pixabay

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі. Він дозволяє працівникам залишатися на своїх посадах після досягнення 65-річного віку.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Згідно з документом, державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою. Рішення про продовження строку перебування на держслужбі ухвалює суб’єкт призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

16 грудня за відповідне рішення в цілому проголосували 300 депутатів Верховної ради.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту №4096, таким рішенням депутати планують "захистити інтереси суспільства і держави", оскільки "у виняткових випадках виникає потреба у залишенні державного службовця на займаній посаді після досягнення ним 65-річного віку для ефективнішого функціонування держоргану".

"Держава повинна створювати умови для повного здійснення громадянами права на працю та гарантувати рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності", — йдеться у документі.

Зміна до закону передбачено можливість повторного призначення на один рік державного службовця, який досяг пенсійного віку без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.

Депутати вважають, що це "сприятиме захисту демократичних цінностей та Конституції" і призведе до "більш дієвої організації праці" в держорганах.

Головною ініціаторкою законопроєкту є 57-річна голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів і членкиня фракції "Слуга народу" Галина Третьякова.

Що відомо

  • 86-річний перший президент Леонід Кравчук офіційно очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, замінивши на цій посаді 82-річного другого президента Леоніда Кучму.
  • Національна академія наук обрала президентом 69-річного академіка Анатолія Загороднього, який був наймолодшим з кандидатів на посаду.