Президент України Володимир Зеленський ввечері 14 листопада повідомив, що сьогодні опрацювали ще кілька пунктів внутрішнього плану стійкості України на війні проти Росії. Зокрема, культурний суверенітет. Усього їх буде 10, внутрішній план представлять наступного тижня.
Про це глава держави сказав у вечірньому відеозверненні.
"Сьогодні опрацювали кілька пунктів, зокрема, культурний суверенітет, те, що стосується і культурної спадщини, і сучасної культури — культурної дипломатії. Виробництво українського контенту і заради цього реальне, дієве об'єднання культурної спільноти в Україні", — каже президент.
Він наголосив, що культура — це частина сили України та елемент гарантування її зв'язків із глобальним світом.
"Бувають речі, які не здатні донести іншим ані політики, ані громадські діячі, ані інформаційний простір. Але емоції роблять це, мистецтво це робить", — зазначив Зеленський.
Він пообіцяв, що держава приділить культурі більше уваги.
Також 14 листопада українська влада опрацьовувала пункт внутрішнього плану — а саме пункт про безпеку в кожній громаді.
"Хороші напрацювання є в Міністерства внутрішніх справ, є у Служби безпеки України. Все обов'язково впровадимо".
За словами Зеленського, вже опрацьовані й інші пункти внутрішнього плану України: енергетика, зброя та її виробництво в Україні, співпраця з партнерами.
"Загалом 10 пунктів, які будуть представлені наступного тижня, і під кожен пункт разом з українським громадянським суспільством, разом з усіма, хто готовий доповнювати раціональними ідеями, із бізнесом ми підготуємо фактично базовий, доктринальний документ для України, для нашої стійкості", — підсумував Володимир Зеленський.
7 листопада Зеленський заявив, що одним із ключових елементів внутрішнього плану перемоги України є економічний компонент.
Що відомо про внутрішній план перемоги
24 жовтня Зеленський доручив секретарю РНБО Литвиненку підготувати визначені частини внутрішнього плану посилення України.
Зокрема план стосуватиметься:
- лінії фронту;
- оборонно-промислового комплексу;
- економіки та фінансів;
- інформаційної сфери;
- забезпечення справедливості;
- регіональної роботи та інших стратегічних галузей.
Напередодні джерело в Офісі президента повідомило Суспільному, що Зеленський доручив розробити внутрішній план перемоги України. Він буде націлений на внутрішні рішення та не є альтернативою плану перемоги, орієнтованому на партнерів.
24 жовтня на третьому Парламентському саміті Кримської платформи Зеленський заявив, що, коли план перемоги України буде реалізований, РФ можна буде побачити на саміті миру. Тоді ж світ побачить реалізовану "формулу миру".
Що відомо про план перемоги України
16 жовтня президент Володимир Зеленський представив план перемоги України в українському парламенті. Він зазначив, що документ містить пункти, детально розраховані у часі, і якщо все буде йти згідно з планом, війну можна буде закінчити вже до кінця 2025 року. 17 жовтня, Зеленський презентував його на засіданні Європейської ради у Брюсселі.
Загалом оприлюднений Зеленським план перемоги складається з п'ятьох розділів:
- Запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане "свідченням рішучості" і покаже, як партнери бачать Україну в "архітектурі безпеки".
- Зміцнення оборони. Пункт включає продовження операцій на території Росії та зняття обмежень щодо ударів по її території; виведення ППО на рівень, достатній для захисту міст і сіл від російських ракет і дронів, та спільні захисні операції із сусідами країнами у Європі для їх збиття у межах доступу повітряного щита партнерів; доступ до розвідданих партнерів.
- Стримування. Пункт передбачає розміщення комплексного неядерного пакета стримування, який захистить від агресії Росії та звузить її можливості.
- Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.
- Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.
Другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам.