Президент України Володимир Зеленський 24 жовтня доручив секретарю РНБО Олександрові Литвиненку підготувати визначені частини внутрішнього Плану посилення України.
Про це Зеленський повідомив за підсумками Ставки головнокомандувача, яка відбулася 24 жовтня.
План посилення готуватимуть всі члени Ставки, водночас за організацію цієї роботи відповідатиме секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко.
"Поряд із Планом перемоги маємо опрацювати всі необхідні кроки України, які забезпечать нашій державі внутрішні результати", — зазначив президент.
Внутрішній план, за словами Зеленського, стосуватимуться:
- лінії фронту;
- оборонно-промислового комплексу;
- економіки та фінансів;
- інформаційної сфери;
- забезпечення справедливості;
- регіональної роботи та інших стратегічних галузей.
На Ставці також доповідали Міністерство розвитку громад та територій України і Міністерство енергетики, а також Повітряні сили ЗСУ та Міністерство оборони.
Обговорювали підготовку до зими, готовність прикордонних і прифронтових громад, комплектацію та підготовку військових бригад.
Напередодні джерело в Офісі президента повідомило Суспільному, що Зеленський доручив розробити внутрішній план перемоги України. Він буде націлений на внутрішні рішення та не є альтернативою плану перемоги, орієнтованому на партнерів.
24 жовтня на третьому Парламентському саміті Кримської платформи Зеленський заявив, що, коли план перемоги України буде реалізований, РФ можна буде побачити на саміті миру. Тоді ж світ побачить реалізовану формулу миру.
План перемоги України
Президент України Володимир Зеленський 16 жовтня представив у Верховній раді план перемоги. Уже наступного дня він презентував план Єврораді в Брюсселі.
На пресконференції після цього Зеленський розповів, що мав “дуже продуктивну розмову” з усіма членами Європейського Союзу.
Загалом оприлюднений Зеленським план перемоги складається з п'ятьох розділів:
- Запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане "свідченням рішучості" і покаже, як партнери бачать Україну в "архітектурі безпеки".
- Зміцнення оборони. Пункт включає продовження операцій на території Росії та зняття обмежень щодо ударів по її території; виведення ППО на рівень, достатній для захисту міст і сіл від російських ракет і дронів, та спільні захисні операції із сусідами країнами у Європі для їх збиття у межах доступу повітряного щита партнерів; доступ до розвідданих партнерів.
- Стримування. Пункт передбачає розміщення комплексного неядерного пакета стримування, який захистить від агресії Росії та звузить її можливості.
- Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.
- Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.
Другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам.
На думку Зеленського, якщо все буде йти згідно з планом, війну можна буде закінчити вже до кінця 2025 року.
Детальніше ознайомитися із подробицями кожного з пунктів плану перемоги України можна на сайті Офісу президента.
Раніше керівник Офісу президента Єрмак заявляв, що українцям презентують для ознайомлення план перемоги, який ініціював президент Володимир Зеленський, але не в повному обсязі, адже низка деталей даного документа наразі є "закритою".